Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez vásárláshoz segítsé...

Merevlemez vásárláshoz segítség kellene, valaki esetleg?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy, vagy kettő belső vinyót, mivel a mostaniak már nehezen indulnak, és csak a nyűg van velük.

Adat tárolás, és torrent letöltésre kellenének. Gondoltam, hogy vennék egy nagyot, olyan 1-2 TB-osat (adatot tárolni rajta), meg egy kicsit olyan 250-500 Gb-osat torrentezni. Szerintetek jó lenne így?

Vagy mehet egyre is minden torrentezés, meg tárolás is? Gondolom feleslegesen pörögne egy nagy folyamatosan, így gondolom célszerű lenne egy másik ami pöröghetne.

Illetve milyen fordulatszámú kellene letöltéshez? Gondolom 7200 hiszen folyamatosan menne az elérés, nem?


adatnak ő lenne valamelyik:

[link]

[link]

Letöltésekre még nincs tippem.


(A rendszerem az ssd-ről külön megy, ha ez kérdés lenne)



2015. ápr. 8. 10:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Letöltésekhez esetleg valamelyik:

[link]

2015. ápr. 8. 10:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendszered SSD-ről megy, akkor nyugodtan vehetsz green-t is, legalább halkabb. Torrentezni elég az is (kivéve, ha gigabites interneted van). Ne vegyél külön egy kicsit torrentezni, nem éri meg.
2015. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se éri meg. A WD Blue tökéletes, én nem vennék greent mert bár ssd mellé elég, azonban ha az nincs már kevés és ki tudja mikor kell majd így használni a vinyót. nekem is meg vannak 1000éves hdd-m is, offline backupnak tökéletes.
2015. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem 3 Tb-os redem van, mindenkép az a legjobb csak drága.

Iponról ugyan az a blue mait linkeltél 16.600 ért van: [link]


Egyébként abból a blue-ból is van 1 nekem.

red 2 terás 29.5ért: [link]



A red igaz hogy csak 5400 fordulatos, de akkor sem romlana el, ha 3 éven keresztül megállás nélkül írna/olvasna. Meg van valami olyasmi, hogy kevesebb hibát vét aminek lényegében nincs jelentőssége.


WD green-ről pedig, abba vannak a legszarabb alkatrészek, amit legyártanak és még éppen működőképesek, azt a greenbe rakják, ha fontos adataid vannak, semmi kép ne azt vedd. 5 ezer Ft különbség van red-green közt 2tb-osnál.

2015. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
A green ugyanannyi eséllyel romlik el, mint a blue vagy a red. Csak azért, mert valamit olvastál a fórumon, még nem jelenti azt, hogy az igaz.
2015. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor az egyelőre közös a válaszokban, hogy ne legyen külön letöltésre vinyó, csak 1 db amire mehet letöltés, és adat tárolás. HA még van vélemény, szívesen fogadom vásárlás előtt.

Egyébként a szívem a 2 teráshoz húz. (:


(persze nagyon fontos, pótolhatatlan adatok külső vinyókon pihennek)

2015. ápr. 8. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Adattárolásra a Red a megelelő, de lehet elég lenne egy WD Blue 2TB is.

A WD Green nem véletlen nem ajánlott, rengeteg hibás darab van belőlük.

2015. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4. vok. blueból nincs 2 terás, mert kicsit hasonlít a greenhez, abban sem a legjobbak a cuccok, felhúzzák 7200-ra és ha 2 terásban is forgalamznák, már túl sok lenne a garanciáztatás. 1 terásban még megéri op rendszer futtatására általános dolgokra, de az sem a megbízható kategória. legjobb alkatrészek a purple-be redbe red pro-ba kerülnek. Am ez az egész rendszer logikus, hisz wd gyárt folyamatosan winchestert (annak alkatrészeit) és természetesen vannak jobban és rosszabbul sikerült darabok, amit kiszűrnek és szétosztanak a green blue purple red red pro-ba.
2015. ápr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4. vok megint, bocs hogy szétspamelem ezt a kérdést.

Ugyan olyan eséllyel romlik el dolog hatalmas butaság xDD Ennek a feltevésnek az alapját sem tudom elképzelni :D

Akinek ilyen gondolatai vannak, annak javaslom nézzen ki a szobáján kívüli világba is :D

Hivatalos weboldalon is leírják mi a különbség...

2015. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!