Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ez a hőmérséklet a...

Normális ez a hőmérséklet a videókártyánál?

Figyelt kérdés
Van egy 8500gt 512Mb-os videókarim ami terheletlenül vagyis csak megy a windows akkor 60-64 fokos de ha játszok a gépen pl az Assassins Creed-el akkor 10 perc után felmegy 85 fokig kb és kékhalállal újraindul!Procicsere volt most és azóta tapasztalom ezt!Ja egyébként csak hűtőborda van rajta semmi cooler!
2010. febr. 18. 23:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gondolom alapból passzív hűtésű a videókártyád, ezért nincs rajta cooler. Ez esetben a 85 fok elfogadható, ezt bírnia kéne. Szerintem inkább memória, esetleg táp gondból adódhat a kékhalál. Proci csere volt? Gondolom egy erősebbet pakoltál bele, ami többet fogyaszt, ha kihasználod. Milyen az alaplap, milyen a proci, milyen a táp (márka és teljesítmény is érdekel) és milyen a memória? Vinyó egy van? Neon, plusz venti, egyéb fogyasztó van-e?
2010. febr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
terhelés közben kékhalált általában a proci okoz, ami mivel most hogy cserélted, potenciális probléma lehet. Pasztázad rendesen? Normális cooler van rajta? Mert bizony ha a proci túlmelegszik, akkor kékhalál puff sitty sutty letilt a rendszer, hogy ne haljon be :) Vidikari problémánál is tapasztalhatnál gondot, de ott nem kékhalált szokott dobni a win, hanem előbb csak a kép rosszalkodig aztán fagyás...
2010. febr. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mercury 350w tápegység!Asroc DualSata2,Intel Core 2 DUo e4300(gyári hűtővel),8500gt 512 Mb(Csak gyári borda)1giga DDR2 800mhz Ram!Dvd író,Dvd olvasó,Soundblaster hangkártya,320 Gb ata2 vinyó!Procinál terhelés közben max 40fok és a két mag pedig 60,60 fokig megy fel(nem tom jol van e pasztázva az értékek szerint)!Eddig soha nem volt ilyen probléma.Tápra gyanakszom én is de most lehuztam az olvasokat és a hangkarit is de ugyanaz!Ventivel lehűti a karit terhelésnél is 45 fokra!Semmi képhiba meg fagyás csak kékhalál+reset!Válaszokat és segítséget köszönöm!
2010. febr. 19. 10:26
 4/17 A kérdező kommentje:

Proci erről [link]

erre [link] lett cserélve!

2010. febr. 19. 10:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát én azt a Mercuryt dobnám jó messzire a hóba...
2010. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Windowst ujrapakoltad procicsere után?
2010. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, újra raktam.
2010. febr. 19. 13:50
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kell proci csere után újrarakni a win-t....


Passzív hűtéses kártyánál pedig teljesen normális ha így felmelegszik, kicsit vegyél vissza a játékban a graf. beállításokon és nem megy fel ennyire. Porold le egy kicsit a bordákat, meg egy kis paszta újrakenés is segít.

2010. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
RAM esetleg? Ez a proci jobban hajtja, igénybe veszi, mint az előző... Nekem is ez volt a gond, csak kékhalál, majd reset, ha terheltem. Annyi különbséggel, hogy az én RAM-jaim alapból bordázottak voltak... Kb 2000 FT-ért vehetsz rá egy ventis hűtést, sztem egy próbát megér! A videókarira meg szerelj egy ventillátort, az mindenképp ajánlatos!
2010. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!Veszek rá akkor egy hűtőt mert aktív hűtéssel teszteltem és 45 foknál nem megy feljebb terhelve és terheletlenül meg 34fok!Én se hallottam még hogy proci után újra kellene rakni,nem is akartam csak már ráfért...:D
2010. febr. 22. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!