Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fx 6300 mire elég most, és...

Fx 6300 mire elég most, és mondjuk 1 év múlva?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne hogy a videokártyákkal hogy bánik? Van-e cpu limit egy nagyobb kártyánál?


Öcsémnek szeretnék számítógépet és nincsenek nagy elvárásai wowozik és raiden vagy nagyobb városokban ahol több ember van ott mozogni sem tud kb. Ezen a procin gondolkozok meg valami erősebb vga-n amit csak jövőhónapban vennék hozzá.


Alap konfigra vga NÉLKÜL olyan 60k-m lenne +- 5-6k. Ha tudnátok esetleg írni akkor azt is megköszönném. HDD-t, winyót, gépházat és egyéb külső perifériát nem kell vennem.


2015. ápr. 4. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Olyan 70 ezer esetleg belefér ( ha ennyit tudnál rá költeni ), akkor:

[link] 51k a CPU


Plusz 18-20 ezerért egy egész normális lapokat lehet venni.


Azért ajánlom ezt az FX-6300-zal szemben, mert ez jobb teljesítményt nyújtana WoW alatt, mivel ott sokszor rengeteg embert kell megjeleníteni és az inkább CPU munka, az FX-6300 modulos felépítése itt nem jön jól kb. 3 magos Intelnek felel meg, plusz melegszik is sokkal jobban, mint az i5 4440.

2015. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
[link] Itt egy jó alaplap hozzá, én azt mondom ennyit költs a gépre, mert SOKÁIG elég lesz!
2015. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

asszem kb r9 270x-ig bírja teljesen kihajtani a kártyákat de nincs ilyen procim szóval nem tudom pontosan..


ha csak wow érdekes akkor lehet elég egy pentium G3240\G3258 ezeket használtan is sokan árulják mert van aki ideiglenesen veszi meg hogy pár hónapon belül fejleszthesse i5\i7-re ezt te is megteheted sőt ha h97-es lapot veszel akkor a legújabb intel procikat is fogadja majd amik még ki sem jöttek..


viszont ha újabb játékok is érdekelnek azoknak kell a 4 mag ezért egy x4 860k-t vennék viszont ez kicsit sem fejleszthető tehát ha fejleszteni akarsz akkor alaplapot is kell váltani(havernak ez van jelenleg minden játék megy high-on fullhd-n)..


az fx6300 sem rossz viszont a 6 magot legtöbb program nem használja ki, nem nagyon fejleszthető csak fx8350-re éri meg és drága alaplap és hűtő kell hozzá..


és vehetsz i5-öt is ez elég sokáig elég, nem kell hozzá másik hűtő és elég egy olcsóbb lap is.. ez a legdrágább megoldás de ha jelenleg van annyi pénzed hogy hogy vegyél egy i5-4440\4460-at akkor ez pár évig biztos ki fog szolgálni és a piacon levő legerősebb kártyákat is kihajtja..


igazából a választásod azon múlik hogy mennyit költenél vga-ra

2015. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
fx6300+gtx660 am van, 1080p ben kevés játéknak okoz gondot - arma3 multiban medium-high 30-35fps(nyilván lehetne jobb, de az arma mindenkinél fosul megy, úgyhogy nem olyan rossz ez), bf4 high-ultra 40+ fps, watch dogs is hasonló, más gépigényesebb játékot meg mostanában nem igazán próbáltam. Wow ról fogalmam sincs, sosem játszottam.
2015. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az FX 6300 stockon kb egy r9 280-at vagy egy gtx 960-at hajt ki gond nélkül, erősebb kártyáknál már előjöhet procilimit.


WoW-ra (meg úgy bármire) egyébként elég lenne egy 860k is + egy Asus A88xm-e lap, így több pénz maradna a zsebedben, plusz ez a proci is kihajt minden VGA-t amit egy FX-6300 (mivel semmit sem optimalizálnak 4 magnál többre jelenleg)

2015. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igazság szerint azért gondolkozok a több magos dolgokban mert gondolom jó pár évig bírja, de akkor ez a fx kezd lassan kiszorulni a középkategóriás dolgokból is szépen lassan.


4460ban gondolkoztam én is, de az se mai darab más és kitudja meddig húzza. Esetleg a 8 magos fx-ekről valami infó, mennyit bírnak későbbiekben majd?

2015. ápr. 4. 18:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha telik a 4460-ra, akkor én jelen pillanatban inkább azt preferálnám a 8 magos FX-ek előtt.


Persze az is igaz, hogy idén fog bemutatkozni a DirectX 12 és a Vulkan API, ami nagy ugrást jelenthet (hangsúlyozom, jelenthet, nem tutibiztos) a 6 és 8 magos FX-eknek, ugyanis elvileg sokkal jobban ki tudja majd használni a szálakat, mint eddig. Persze ez nagyban függ a programozóktól, no meg a már megjelent játékokra nem érvényes, hacsak át nem írják DirectX12-re.

2015. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!