Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I3 4160 FPU teszt, ez normális?

I3 4160 FPU teszt, ez normális?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem ez teljesen új, csak most tudtam meg hogy mi ez az FPU.

Új processzorom van, kb 2 órája van bent a gépben. Az Aida stressztesztje alatt (ha bevan pipálva az FPU teszt), kb 5 másodperc alatt 70 fokon van a processzor. Ez normális? Ha kiveszem, eddig max 65 fokot láttam.

15 percet játszottam is, ott 50 foknál megakadt minden.

Szóval lényegében mi is ez az FPU teszt? Normális ha felteszi a hőfokokat ilyen magasra?


2015. ápr. 3. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a szintetikus tesztek lényege: lehetetlen körülményeket produkálnak, hogy lásd a maxot. Normális, hogy magasabb a hőfok, így sose fog dolgozni a processzor máshol.
2015. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezeket pl.: tuninghoz szoktam használni, mert hamarabb kiütközik, ha valamit elrontottam. Neked nincs szükséged FPU stresszelésre. Játék alatt az 50 fok tökéletes! Elsőnek amúgy meg teljesen igaza van!
2015. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, időközben játszottam már, és a legmagasabb hőfok 55 volt. Ez teljesen rendben van úgy gondolom, szóval csak a teszt esetében történik másképp.
2015. ápr. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!