Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy AMD vagy...

Mi a különbség egy AMD vagy egy Intel processzor között?

Figyelt kérdés
Szeretnék összerakni egy alap gamer számítógépt de nem tudok dönteni. Az intelnek még a 80-90.000-res kategóriájában is 4 magos processzorok vannak de ebben az árkategóriában az AMD 8-10 maggal adja a processzorait. Miért van ez és mi a különbség a kettő között?
2015. márc. 31. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az AMD mostanság nyers erővel operál, a prociajai olcsók, erősek, cserébe sokat fogyasztanak. A intel a csúcstechnikára ment rá, de mivel az drága, ezért olcsó kategóriában nem versenyképes. Leegyszerüsítve: ha 50k alatt veszel procit, akkor amd, fölötte intel éri meg.
2015. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

^

Na, ezen már majdnem mosolyogtam is. Ha renderelnél, videót vágnál, akkor könnyű lenne választani, mert jobban érvényesül a több szál, jobban profitál belőle az alkalmazás, viszont ha a processzor mellé kerül fixen dedikált videokártya is, nem csak integrált megoldásról van szó, még 50e forint sem érdemes AMD-ben gondolkodni. Milyen nyers erőről beszélsz? Az pont, hogy az Intel, mikor 3.2GHz-en összecsapja a 4GHz feletti AMD-t.


Mindegy, nem akarok személyeskedni. Játékok alatt sokkal stabilabb fps érthető el Intellel, ha nem csak egy hónapra tervezel, ne is fontold meg az AMD-t. Hardveraprón újonnan, garanciával 48e forintért kapsz i5-4460-at.

2015. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget!
2015. márc. 31. 15:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vonalakban úgy van ahogy az első leírta.

Annyival kiegészíteném, hogy sokan lebecsülik az alsó kategóriás Inteleket (pl. az I3-at), mert gyakran egy 2 magos Dual Core Hyperthreadinggel többet nyújt mint egy 8 magos ennél drágább AMD. Teljesen alkalmazásfüggő.

Az AMD-nek lehet több magja van, de gyengébbek is az Intel-énél.

Egy négy magos Intel képes leverni egy 8 magos AMD-t, sőt, néha még egy I3 is.

Játékra véleményem szerint Intelt válassz.


Viszont több szálas alkalmazásokban nagyon jól teljesít az AMD.

Olcsó kategóriában szerintem is jobban megéri. Mondom ezt úgy, hogy I3-asom lesz hamarosan. Játékokban többet nyújt (statisztikailag) mint a konkurens 6 magos példányai.

2015. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

4-es vagyok:

2-es, a nyers erővel kapcsolatban szerintem úgy értette az első, hogy az AMD teleb*szarintja a processzorait magokkal, hogy képes legyen felvenni a versenyt az Intellel. Azaz a mennyiség veszi fel a harcot az erővel szemben, mintha Diablo 2-ben csak a Strength-re adnád a pontjaidat. Ez aztán kocka egy felszólalás volt.


U.I: Nem vagyok Intel fanboy.

2015. márc. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget akkor szerintem intel mellett maradok. videókártyában mit javasoltok? Az a másik nagy kérdőjel számomra.
2015. márc. 31. 15:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Keret rá?
2015. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Körülbelül 25-30.000. (Nem egy komoly gamer gép kell)
2015. márc. 31. 15:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyiért nem igazán érdemes videókártyát venni, akkor inkább gyűjts még, és addig használd a processzorba integrált grafikus vezérlőt.
2015. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha 33-35-öt tudnál rá szánni, azért már kapni 750Ti-t. Az alá semmiképp ne add, ha meg kicsit többet spórolsz, 43-ért vannak 270X-ek. Ezeket tényleg érdemes használtan venni, mert újonnan jóval drágábbak. Ha úgy érzed, hogy nagyon nem tudsz összehozni annyi pénzt, akkor lehet kacsingatni APU-s megoldás felé, de hosszútávon megbánnád.
2015. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!