Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX-8350 és egy R9 280x-hez...

FX-8350 és egy R9 280x-hez elég egy 550W-os táp?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Heló!

Az attól függ, hogy milyen. Mi a táp pontos típusa?

2015. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor inkább úgy kérdezem, hogy milyen tápot ajánlanál? (meg se merem említeni, hogy Chieftec 550W tápom van :D )
2015. márc. 30. 09:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig HD6870-el használtam és ahhoz elég volt.
2015. márc. 30. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:

A chieftec az egy jó, viszonylag megbízható márka, és elméletben pont elég ez a táp ide. Elméletben. ^^


Nekem 500as chieftec épphogy nem volt elég, szóval próba szerencse. Ha végül nem lesz elég, akkor én fsp hyper 600-at vennék szerintem (vagy másik ismert, ilyen kaliberű tápot), az kicsivel több mint ami kell, de később tuningolhatod vele a procit, vga-t.

2015. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez elég pontos oldalnak tűnik eddig, én itt szoktam 100% loadra kiszámoltatni, illetve kiszemelt táp(ok)ról is kellene nézni teszteket, valós teljesítményüket kideríteni, ha tuning is szóba kerül akkor kb 20-25%-al fölé kell lőni a teljesítményt, különben elég lehet 10%-al tuning nélkül, változó dolog.

2015. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én legalább egy FSP Raider 550-et vennék hozzá hogy biztonságban érezzem magam, habár elméletben elég kellene hogy legyen neki a te tápod.


Szerintem nyugodtan próbáld ki vele ha már megvan, ugyanis kb. 400-430 Wattnál nem eszik meg többet a konfigod még szélsőséges körülmények közt sem. Azért az ellenőrizném, hogy osztott 12V ága van-e a tápodnak, mert akkor lehet, hogy nem elég neki. No meg a procidat ne nagyon overclockold, vagy ha mégis, ne adj alá nagyobb alapfeszt. Szépen meg tudja növelni a fogyasztást, ami nem biztos, hogy életbiztosítás egy ilyen táp mellet :)

2015. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget! :D
2015. márc. 30. 15:05
 8/9 anonim válasza:

Senki nem ajánlotta ez még a régi gépemból maradt vissza.

Én maximum azt furcsálom hogy fél éve működött így a gép és ez a gond csak 2 napja jelentkezett.

2016. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 ez mire vonatkozik? mert itt nem igazan van elozmeny


mi furcsa abban ha egyszer elpattan a hur?


rasegithet erre a nem megfelelo uzemhomerseklet, elektromos halozat, felsotapos gephaz, porosodas, rossz szelozes...

2016. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!