Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i5 4460 v. Amd x8...

Intel i5 4460 v. Amd x8 fx-8350 a jobb?

Figyelt kérdés
Ne legyen intel vs amd harc :D
2015. márc. 29. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire. MOBA játékokra, olyan alkalmazásokra, ahol erősen számít a számolási sebesség, Intel. Dota, LoL, Arma, DayZ, Starcraft 2... Viszont amúgy minden egyéb helyzetben, pl. renderelésnél, olyan alkalmazásoknál, amik profitálnak a több szálból ott AMD. Intel párti vagyok, de ez a tényen nem változtat, hogy ha nem tuningolsz (márpedig 4460-at nem tudod), akkor több az a szituáció, ahol a 8 szálon dolgozó AMD fölényeskedik, mint ahol alulmarad.
2015. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor gamelésre melyik az alkalmasabb szerinted?
2015. márc. 29. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

www.cpuboss.com

-on nézegesd

2015. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Játékra egyértelműen jobb az I5-s, ha videót vágni is szeretnél meg ilyesmi akkor jobb lehet az amd de játékra I5.
2015. márc. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Játékra eggyértelműen i5, videóvágás renderelésre pedig AMd vagy i7-es intel. (Utóbbi ugye jóval drágább.)
2015. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Az imént mondtam el, de akkor megfogalmazom másképp a szokásos példámmal.


Starcraft 2-ben i3 4160-nal és FX-8350-nel is van mondjuk 60 fps-ed. Jön hirtelen száz ellenfél, Intel mellett leesik az fps 45-re, AMD mellett 20-ra. DayZ-ben beérsz a városba, AMD mellett van 12 fps-ed, Intel mellett 35. Miért? Mert teljesen más architektúra, az Intel sokkal erősebb. AMD mellett viszont lehet, hogy BF4-ben lesz mondjuk 80 fps-ed, ezzel az i5-tel meg mondjuk ~65-70, viszont az stabilabban.


Ősszel jön a Windows 10, lehet majd rá frissíteni, aki akar, DX12 mellett meg elvileg javul a szálak kihasználtsága is, ami AMD-nek nagy előnyére válhat. Én nem fogok helyetted dönteni, de akkor felvázolom neked így, annak tükrében, hogy a 4460 nem tuningolható, ott a vége, ahogy megveszed:


Intel: stabilabb fps

AMD: magasabb fps


Nem fogok véleményt alkotni, hogy konkrétan kitől választanék, mert csak vitát szülne.

2015. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem i5-4460 van, szerintem nagyon jó proci, árát mindenképpen megéri. Játékra használom, egy gtx 750 Ti kártyával. Stabil az fps minden játékban. Ami a DX12-t illeti, oké, hogy elvileg jobban kihasználja a szálakat, de én az ilyen ígérgetésekben nem bízom annyira (persze úgy legyen).
2015. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Játékra Intel, de az AMDvel sincs semmi baj. Az AMDhez szükségeltetik egy drágább lap, és jobb hűtő.
2015. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is inkább az intelt ajánlanám, játékra az AMD az alacsonyabb árszegmensekben éri meg (~0-30000 Ft-ig)
2015. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!