Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPC nettel, helyi hálózaton...

UPC nettel, helyi hálózaton miért nem jön be a külső IP címről, a helyi weboldal? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van egy UPC s Modem&Router -em, amihez kapcsoltam egy AirRouter -t. A port átengedés gond nélkül megy, külső IP -ről el is lehet érni a szervert, de helyi hálózaton csak helyi IP címmel, és kicsit idegesítő, hogy ha a külső IP címemet írom be, azt írja, hogy nem elérhető a weboldal. (Játék szervereknél is, ez van)

Régebben, ameddig más milyen netem volt (PR-Telecom), addig eltudtam érni, helyi hálóról, külső IP címmel is.


Aki tud segíteni, előre is nagy köszönet neki.



2015. márc. 29. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Na jó, ezt lehet nem értem.


Szóval tételezzük fel, van egy WAN IP címed 91.92.93.94

Ha elmész egy barátodhoz, és beírod ezt, akkor eléred a szervert (nem tudom ez nálad mit takar). Ha otthon vagy, és beírod ezt, akkor nem éred el a szervert.


Ezt akárhogy nézem, logikátlan. Ha máshonnan eléred, akkor saját magadtól is el kell érni, mivel a belső hálózat mindenhol belső hálózat.


Nem kell ezen semmit bonyolítani: statikus IP-t kell adni a gépednek, és a szükséges port továbbításokat beállítani mindkét routeren.

2015. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy hálózati szakember ezt előre elmondom.


-Router mögött ül a szerver, ha csak a külső címed írod be akkor csak routering megy a package és azután neki fogalma sincs, hogy hova küldje, próbáld porttal együtt beírni.

-Lehet, hogy a routered nem supportolja a NAT loopbacket, így csak LAN címről éred el.

2015. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Igen jól értelmezted, és ahogy mondtad úgy csináltam mivel régen is úgy volt, statikus IP és port nyitás.


Második: Én még annyira se értek, hozzá, hogy megértsem amit írtál, csak úgy nagyjából.


Azt viszont tudom, hogy a router, egy ubnt AirRouter-HP

2015. márc. 30. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!