Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép összerakás. Miből mit?

Számítógép összerakás. Miből mit?

Figyelt kérdés

Gépet kéne összeraknom,de nem tudom miből milyet kéne venni.


Pénzem az úgy lenne hogy Havi 45-55 ezrem lenne úgyhogy apránként vásárolnám össze. Ami kell:


Alaplap

RAM

VGA

CPU

Táp

HDD


Minden hónapban vennék 1-2 komponenst bár gondolom a VGA + CPU viszi majd a legtöbb casht


Amire kell: Játszani! Nem kell nekem hogy 4K-ban ultrán menjen Elég ha 1360x768-ban Legalább Mediumon vagy picit nagyobb részletességgel megy.


Lehet Hogy Nagyon aránytalan lett de nekem ez sikerült:


Lap: AsRock B85M PRo4

Ram: Crucial 4Gb 1600MhZ DDR3

Cpu: Intel Core I5 4440

VGA: Gigabyte GeForce 750Ti OC 2gb GDDR5

HDD: Toshiba 1Tb

Táp: Chieftec CTG550


Nem érdekel hogy Az AMD jobb az intelnél vagy fordítva ahogy az AMD nVidia dolog sem, Csak szeretném a havi Budgéből a legtöbbet kihozni.


Szoval a lényeg hogy arra jó legyen amire kell a lehető legjobb áron.


Előre is köszönöm!


2015. márc. 27. 01:44
 1/6 A kérdező kommentje:
De ha Jó áron össze lehet hozni akkor az se baj ha mennek a Gamek High-on :D
2015. márc. 27. 01:45
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban vegyél egy jó házat, és hozzá tápot, ezeket szinte sosem fogod lecserélni ha jót veszel.

pl amit Én vettem:

Ház: (többet nem kell venned csagy egyszer az életben)

[link]

Táp:

Valami márkásabb 750 vagy inkább 850W táp (Én Chieftec 1200W-t vettem de neked nem fog kelleni ekkora)

Aztán ha megvan akkor egy jó nagy monitor /valmi jobbfajta 27" v. 30"/(nem TV, monitor!)

Ha mindez megvan akkor gyere vissza mert addig a többi úgyis változik.

2015. márc. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fsp raider 550w vagy 650w + 1 jó ház első kőrben kb 30-40 000 ft

aztán proci i5 4440/4460 53 000 ft kb

utána jöhet a vinyó wd ezex 1 tb/64 mb és a ram 2x4 gb corisar vegeance és az alaplap Asrock H97M kb 55-60 000ft

És végül a vga ami akkor a legjobb árban lesz ennyiért.

2015. márc. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sírjak, vagy nevessek? Egy 200 wattot fogyasztó gép mellé 650-es, 800-as tápot, 35 ezres gépházakat ajánlotok?


Inkább sírok...


Kedves Kérdező. Ez a darabonként gépösszevásárlás több buktatót rejt magában:

- hónapokig nem lesz működő géped

- az elsőnek megvett darabokon ketyeg a garancia, így mire összeáll a géped, egyes alkatrészekből már fél év lement. Pénzkidobás.

- a félkész gép porosodni fog a szoba sarkában


Inkább gyűjtsd a pénzt, míg a teljes keret össze nem áll.


I5 cpu mellé a gtx 750ti-nél combosabb vga dukál, ezt a videokártyát inkább i3 mellé pakolnám. Én azt mondom, minimum egy R9 280, GTX960 való az i5-ös választottad mellé, és egy 20000ft-os, usb 3.0, sata III támogatással rendelkező alaplap.

S itt el is érkeztünk a következő kategóriához, a táphoz. Egy 500 wattos táp, mely teljesítményét tekintve a legelterjedtebb kategória, minőségi gyártótól vásárolva már 15000ft környékén megvan. Értelemszerűen nagy a szórás, de mivel nem high-end pc-t építesz, ennél erősebb nem kell. Mindenféleképp meg kell nézned a választott táp teljesítményleadási képességét a vga csatlakozási ágon, de javarészt mindegyiknek elégséges kakaója van a ma divatos középkategóriás kártyákhoz.

Házból azt vedd, amelyik tetszik. 10000ft és afelett már nem nagyon lőhetsz mellé. Aerocool ez az összeg alatt is van pl., de nekem a 10 ropi alatti házaikkal nincsenek tapasztalataim.

Manapság a 8gb ram (2*4kit) szinte követelmény, ha játszani akarsz.

A toshiba vinyóktól óva intelek. Nekem 2 is megfőtt normál üzemi körülmények között még 8 évvel korábban, azóta nem teszteltem a termékeiket. (felpúposodtak - valószínű zárlat miatt - vicc, hogy a garanciában cserélt garanciális cseréje volt a második áldozat is)

2015. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszokat.


Akkor inkább összegyüjtöm és megveszem egyben.


Ház már van, Egy Sharkoon Vaya. Nemtudom mennyire számít jónak fél éve vettem.

2015. márc. 27. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:

A Sharkoon a ventilátorokkal, hűtőkkel alapozta meg a hírnevét, nem hinném, hogy pont egy számítógépháznál ne figyelnének a szellőzésre :)

Nekem tápom van tőlük, kifogástalan.

2015. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!