Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsoláskor fura dolog...

Bekapcsoláskor fura dolog történik, no de miért?

Figyelt kérdés
Nemrég raktam össze magamnak egy gépet, i5 4460, 2x4 GB RAM, Asrock Z97 Pro4, Sharkoon VG4-V, FSP Raider 550. Namármost, amikor benyomom a bekapcsoló gombot, felvillannak a ledek egy pillanatra, kihunynak, majd két másodperc múlva rendesen elindul a gép. Mi lehet a magyarázat és mivel orvosolható?

2015. márc. 26. 16:10
 1/3 anonim válasza:
Nézd meg, hogy minden rendesen le van-e rögzítve, (mármint a kábelek, főleg ramok rendesen be vannak e nyomkodva) egyébként ha rendesen megy a gép, akkor szerintem fölösleges foglalkozni vele:)
2015. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális.


Magyarázatnak azt mondanám, hogy ez egy ellenőrző rendszer. Amikor bekapcsolod, akkor gyorsan végigteszteli az alkatrészeket, hogy mely működik és mely nem. Ha minden megy akkor indítja el, ha valamelyik alkatrész hibás akkor nem indítja el, ezzel nem kockáztatja a többi hardver épségét.


Legalábbis én ezt mondanám magyarázatnak.

2015. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez eddig tiszta, mástól már megkérdeztem, és válaszolt is, orvoslásnak pedig annyit kaptam, hogy "nézzek körül a BIOS-ban, hátha van valami". Na most már szerintem van az több óra is, amit a kereséssel eltöltöttem, de elég zavaró.
2015. jún. 21. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!