Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 19-20 ezerből milyen ssd-t...

19-20 ezerből milyen ssd-t vegyek?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem linkelni olyan 120-128gb-os ssd-t ami 19-20 ezer forint körül mozog és tutira megbízható nem akarok szart venni.

2015. márc. 25. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


SanDisk általában megbízható. Szart nem tudsz venni, mert adnak garanciát rá, SSD meg flash meghajtó, nem kényes mint a mágnestárcsás winchesterek.

2015. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én nem adná alá.

2015. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Épp azért szeretnék egy jó ssd-t mert a hdd-ből is mellényúltam egy satás hitachi-val 17-be vettem 500gb volt úgy 2 éve kb 2 hónap után meghalt utána szervízbe küldtem mivel rendeltem fizetni kellett a szállításért visszakaptam rá egy hónapra megint beszart azóta ide-winyóval tolom
2015. márc. 25. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Kingston HyperX 3K-nak, Samsungnak, Intelnek, Crucialnak jó vezérlői vannak, Sandiskből pedig Ultra az, ami kiemelkedő.


A Samsung Magician szoftver könnyen működik, egyszerűen be lehet vele állítani mindent, így első SSD-nek kényelmes, mert a beállítás telepítés után kb. 20 másodperc. Mostanában sokan problémáznak a Samsung miatt, mert a 840-es szériával lehetnek gondok, úgymint pl. 840 Evo belassul egy idő után, valamint az új firmware tönkrevágott 1-2 850-est. Oké, firmware-rel hibáztak, de nekem pl a sima (se Evo, se Pro) 840-esem két éve tökéletesen működik.


A HyperX 3K-nak kiemelkedően jó a ciklusa, de vezérlőjével sincs gond, azonban 23-24k.


Crucial M500 olcsó, jó, nincs vele semmi gond, másodlagosként én is ezt használom. Mivel semmi szoftver nem jár hozzá, így ha elsődlegesként használnád, magadnak kellene mindent beállítani. Nem nagy munka, csak macera.


Intel meg egyszerűen működik, strapabíró, de ma már talán picit elavultnak mondható.


Ha fontos a kényelem, sima 840-es Samsung elég lesz - Evo gyorsabb nála, de gyakorlatban úgysem érzékelsz belőle semmit. Az SSD nem arra van, használd a rajta lévő adatokat, ne arra, hogy tárold őket 1,5 évig. Nem kell tartani a belassulástól Samsungnál sem, ha rendeltetésszerűen használod. Esetleg 850 Evo Basic 21-ért.


Ha konkrétan 20e forint a határ, akkor Crucial. De szerintem érdemes lenne hardveraprón körülnéznéd, mert papíros garanciával sokan árulnak teljesen új SSD-ket. Én a sajátomat a bolti ár alatt 6e forinttal vásároltam.

2015. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat nekem átlagos használatra kellene játékra adattárolásra csak ez az egy adattároló lenne a gépben.
2015. márc. 25. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!