Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor erősebb, jobb?

Melyik processzor erősebb, jobb?

Figyelt kérdés

Intel Pentium G3240

vagy

AMD Athlon X4 860K Black Edition Kaveri

Játékra kéne csak kíváncsi vagyok melyik jobb melyiket éri meg jobban megvenni.



2015. márc. 24. 21:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az alaplapon fontos lenne olyat venni, amelyiket a #6 válaszoló mondott az Intel konfignál, ha lesz az I5 is?

Én erre a lapra gondoltam ASROCK H81M-HDS

2015. márc. 25. 20:24
 12/17 anonim ***** válasza:

Az egy baromság, hogy 2 év múlva az 1150 elavult lesz. 775-ös lapok is vígan mennek és viszik a játékokat is.

Egy pentium 15-19E, egy i5 pedig 55E. De szerintem 2 év múlva a pentium-ot eladja 8-10ért, az i5-öt meg megveszi 20-30ért. És még 4 évig tuti nem lesz gondja semmilyen játékkal utána sem.

Ja és linkelj már egy két tesztet, ahol az amd veri játékban a 3258 intelt, ami 2 magos, kíváncsi vagyok, mennyivel.

A játékok meg menni fognak 2 maggal is, hiszen sok 4 magos gyengébb, mint a pentium. (pl. q6600)


Lassan álltunk át az 1 magról 2re is, messze van, mire alap lesz a 4.


Kérdezőnek, szerintem egy b85ös lapot vegyél, alig drágább. Egy asrock b85m-hds szerintem okés, árba is 15E körül van.

2015. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen mivel az ár, amiben kérdező gondolkodik, belépő, nyilván nem a gépigényesebb játékokkal szeretne full hd-ban játszani 60 fps-el.
2015. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ megfogadom a tanácsokat, akkor úgy lesz. Veszek egy asrock b85m-hds alaplapot és egy Intel Pentium G3258 procit amit majd akkor cserélek.
2015. márc. 25. 20:54
 15/17 anonim ***** válasza:

g3258 tuningolható proci. de az ára is magasabb.

vagy 3240 vagy 3440. ezek még elfogadható árban vannak.

főleg ha cserélsz.

2015. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Itt elég sokan félreértenek néhány dolgot.


Nem azért ajánlunk Pentiumot 150-160 ezres gépekbe is,mert az milyen király oda,meg milyen király lesz beláthatatlan távlatokban,hanem azért,mert a felhasználó rövid időn belül cserélni akarja,egy i5-re például.


Ha van pl 150 ezre,de tudja,hogy rövid időn belül pénzhez jut,ezért nem áldozza be az erős VGA-t az i5-ért,hanem addig a rövid ideig kihúzza Pentium-al.


Azt pedig sehol nem írtam,hogy az LGA1150 elavult lesz.

Persze könnyen azzá válhat (bár úgy lenne,akkor lenne itt igazi generációváltás).

Csak szimplán 1 év múlva érkezik a Skylake,2 év múlva ha nem is üt akkorát,de már befutott dolog lesz,olyan mint manapság az LGA1150.

És bizony,akinek ma Sandy Pentiumja van,az már nem biztos hogy i5-2500-ra cserél,hanem inkább eladja a lappal együtt,és vesz egy mai platformot.

És itt semmi lényeges fejlődés nem történt azóta.


Persze a DDR4 már bezavarhat a dologba.


Egyébként maga az Intel mondta meg,hogy a kutyát se izgatja majd a jövőben az egyszálas teljesítmény,hanem a sokszálas út a jövő.

2015. márc. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha a sokszálas teljesítmény fogja tényleg izgatni az embereket,akkor jönnek majd fel AMD-ék jól.Ha lesz ami kihasználja 100% azt a 6-8magot,akkor azok verni fognak minden xar intelt.
2015. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!