FX 6350 6 mag 6 szál de a windows még is 3 magosnak ismeri, mitől lehet ez? Windows8.1
Kép a problémáról: [link]
Processzor leírása:
Foglalat: AM3+
Processzor órajel: 3,9 GHz
Maximum turbo órajel: 4,2 GHz
Magok száma: 6
Feldolgozó szálak száma: 6
L1 Cache: 3 x 64 KB megosztott
L2 Cache: 3 x 2 MB
L3 Cache: 8 MB
Integrált VGA: Nincs
Utasitás készlet: 64 bit
Technológia: 32 nm
Maximális TDP: 125W
phenom x2 másik gépben 6mag6szál windowsban is...
akkor az erősebb lenne mint ez ?
"Aztán van amiben erősebb egy Haswelles I3 mint az FX-8320."
És van program, ami gyorsabban fut MS-DOS alatt, mint modern oprendszereken... Ha valami sz***rul van megírva, akkor persze, 2 mag is elég neki. Attól még a 2 mag nem lesz jobb, mint a több mag. Ezt csak az nem látja be, akinek olyan van, és védenie kell a kis egóját.
1,2:
Nekem (mobil) Kaverim van, az is ugyanúgy modulos, mint az FX, 2 modul, modulonként 2 integer és 1 floating point egység, mégis ugyanott a Windows 8.1 4 fizikai magot ír ki, ahogy egy ismerősömnek az 1 modulos / 2 magos Richlandje is 2 magot ír, nem 1 magot és 2 logikait.
Szóval ez nem válasz, mert más esetben a modulos felépítésű Bulldozer/Piledriver/Streamroller processzoroknál nem a modulok, hanem az integer magok számát írja ki. Mindezt független attól, hogy mennyire tekintjük fizikai magoknak ezeket.
Kérdező, szerintem mindegy mit ír ki a Task Manager, mivel megy a 6 szál, ezért tökmindegy minek látja a Windows.
Biztos mindegyik játék rosszul van optimalizálva. Amúgy a 2. hozzászólás miért lett lepontozva? Mert adva van egy tipp, hogy miért írhat ki egy ilyet?
# 8
,,Biztos mindegyik játék rosszul van optimalizálva. Amúgy a 2. hozzászólás miért lett lepontozva? Mert adva van egy tipp, hogy miért írhat ki egy ilyet?"
Igazad van, fogalmazhatunk úgy is, hogy mindegyik játék rosszul van optimalizálva. Ez tökéletesen látszik a példaként belinkelt cikkből egyébként: az i5-ök pontosan ugyanannyit produkálnak, mint az i7-esek, s az i3-asok is alig-alig vannak lemaradva, pont azért, mert csak 1-2, esetleg 4 szál van kihasználva. A lebutított 8350E pedig nyilván mögöttük kullog, amikor akkora a teljesítménye (sőt kisebb) 1 szálon, mint egy 7-8 éves AMD processzornak. Ezért van az is, hogy a 23ezer Ft-os 860k fej-fej mellett halad játékokban egy 50 ezer Ft-os FX 8350-nel, ami pedig valahol az i3-asok és i5-ösök között van, ha játékokról beszélünk (Nem, nem a lebutított változatára, a 8350E-re gondolok, amihez az általad linkelt cikkben mérték az intel procikat)
A Vulkan API és a DirectX12 persze hozhat még meglepetéseket, azonban az, hogy mennyire tudják majd kihasználni a bennük rejlő lehetőségeket, az csak a fejlesztőkön múlik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!