Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne jobb választás?

Melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Intel Core i5 4690k vagy Intel Core i5 4460 + egy olcsóbb ( feltéve, ha van normális 20000 forint környékén) vízhűtés.
2015. márc. 22. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
4460-at nem tudod tuningolni, így felesleges a vízhűtés is. Amúgy legtöbb vizet lenyomja egy jobb léghűtés, 4.4-4.5GHz felett válnak csak jobbá.
2015. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

olcsón nem kapsz jó vízhűtést szerintem, inkább léghűtésnél maradj

és mint előttem is mondták 4460 nem tuningolható, annak pl elég a gyári hűtése is, ha halkabbat szeretnél akkor érdemes a csere

4690k-ra érdemes venni egy jó hűtőt, de arra is csak akkor ha húzod, persze ha nem húzod akkor feleslegesnek érzem a szorzózármentes procit is

2015. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval jobb döntés (hosszú távon), ha megveszem a 4690k-t és idővel, mikor már tuning érett lesz beszerezni egy hatékonyabb hűtést? Nem tudom, hogy a gyári hűtő mennyire elfogadható, de a 4690k-val már nem férne bele egy külön hűtő a keretbe.
2015. márc. 22. 10:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát, amennyire jártas vagyok a témában az r9 280x-et még simán kihajtja alap órajelen, nem? Gondolom pár évig még nem lenne CPU limites a rendszer, csak, ha annál erősebb vga kerülne bele. Majd akkor jöhetne a húzás.:D
2015. márc. 22. 10:43
 5/10 anonim ***** válasza:
jóval erősebb vga-t is kihajt alapjáraton is az olcsóbb cpu is
2015. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja bocsi, azt ugye nem is lehet tuningolni, szóval így helyes: az olcsóbb(4460, szorzózáras) is kihajt jóval erősebb vga-t is
2015. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elég hozzá nem jelenti azt, hogy tökéletes is. Alapvetően a processzortuningnak nem az a lényege, hogy +5-8 fps-t nyerjünk vele (mert sok esetben nem nagyon több ennél, nagyon processzororientált játékokban van csak 15 körüli érték), hanem az, hogy a minimum fps nőjön. 3.5 és 4.5GHz között a minimum fps akár 15-20-szal is nőhet, ami lényegesen megdobhatja a játékélményt.


Szóval már csak ezért is lenne jó a 4690k a jövőre nézve. A gyári hűtés elég rá, valóban nem kell nagy tuningra számítanod vele, de arra elég lesz, hogy fixen turbo boost órajelén járathasd.

2015. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most beszélhettek itt a húzásról, meg ilyenekről de... :D


Nem sokára jön a DirectX 12, és ha hihetünk a legendáknak, akkor a processzor 200%-al hatékonyabb lesz. (Vagy többel)

Ergo egy fele olyan erős processzor is jó lesz, ahhoz a bizonyos VGA-hoz, mint ami eddig kellesz. De ezek csak legendák, egyelőre. :D

2015. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kezdek összezavarodni. Lehet, hogy így is a 4690k marad, mert a kezdődő egyetemi élet alatt, ha netán még "profibb" optimalizáció lesz és még a vga mellett procit is cserélni kéne, akkor tényleg megvalósulna az egyetem alatti éhező diák fogalom.:DD
2015. márc. 22. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:

#8-as én inkább a Vulkan vagy Mantle API-ra figyelnék nem a microfos dx-re.


4460-at nem lehet húzni, meg fölösleges is lenne ugyanúgy, mint a 4690k-t. A k-s ba annyi még a jó, hogy tovább fogja megtartani az árát( ha netán el kellene passszolni).

2015. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!