Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes fél évet várni a...

Érdemes fél évet várni a intel Skylake-ra? Vagy elég a I5-3470?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam hogy jövők ki jobban ha össze rakok egy gépet 1155 foglalatra és I5-3470-et rakok bele ! Vagy ha várok fél évet és 1151 foglalatra össze rakok egy Skylake gépet! AZ i5 3470-et persze 35E körül venném! Érdemes a Skylake-ra várni? Vagy nem lesz nagy különbség és nem éri meg a plusz bekektetést? Persze a Skylake gépet elég sok plusz költséggel úsznám meg! + A Skylake gép átmenetileg cash hiány miatt IGP_vel lenne használva.

2015. márc. 19. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudni egyértelműen. Egyelőre fogalmunk sincs arról, hogy a Skylake miként fog teljesíteni, pontosan mikor jelenik meg, valamint azt, hogy egyáltalán mikor jönnek a hibrid alaplapok, amikkel lehet használni a LPDDR3-akat (1.35V). De mivel új is lesz, szinte minden szempontból, biztos túl drága lesz. A Skylake két nagy előrelépése az lesz, hogy az IGP is jelentősen gyorsul, valamint a fogyasztás is "drámaian" csökken. Átlagfelhasználói szinten ez semmit nem fog jelenteni, így én úgy gondolom, hogy a régivel jobban járnál.
2015. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel a prociba integrált IGP teljesítménye akkor nyugodtan vehetsz I5-3470-et is. A skylake nem lesz proci erőben előrelépés, az intelnél is inkább már az integrált vga teljesítményre gyúrnak.
2015. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Május elején megvettem az i5 3470 et. Áhhh tökéletes mindenre elég. Igazi brutál. A skylake amit néztem proci 70e lesz. LoL. Fele annyiba vettem az i5 t. Dràga lesz nagyon jobban jártam ezzel sokkal. Nem lesz túl nagy előrelépés ezért nem kell nekem. Alaplap proci ram kombo vagy 120e lenne :s
2015. jún. 25. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!