Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok milyen tápegység...

Mit gondoltok milyen tápegység megfelelő, egy Amd 8core Cpu, Asus R7 260x Vga,8gb-Ram, Asrock alaplap,120Gb SSD,1T Hdd, Vízhűtés?

Figyelt kérdés
Én Game Daemon RPO500A,500W, ATX 2.31, PFC Activ, tápegységre gondoltam. De nem tudom mivel lehet ide, egy 750w táp kellene? és ha igen tudtok mondani 750w tápot jó árban és jó minőségben?
2015. márc. 17. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Életemben nem hallottam az általad említett tápról, szerintem valami kínai OEM cucc, ahogy lenni szokott az emag kínálatában.

A 8 magos proci alatt gondolom FX-et értesz. Kicsit pontosítsd a típusát.

A 8 magos procihoz soványka a 260x kártya.

A vga és a proci típusa határozza meg a tápegység erőforrásigényét.

2015. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alaphangon nem kell túl brutális táp. A CPU 125W, míg a videokártya 115W TDP-vel rendelkezik azaz gyakorlatban a tápegység 12V ágáról a két fő fogyasztó biztosan 240W alatt igényel. A videokártya mondjuk nem egy erőmű, ezért számoljuk a fejleszthetőség végett 200W-tal legalább és így is 325W alatt maradunk. Gondolom CPU-ra menne tuning is, amivel viszont csúnyán el lehet szaladni. Épeszű mérték mellett is számolhatunk +50W-t, komolyabb esetben +100W-t is. Az említett táp elvileg egyetlen 12V ággal rendelkezik és 38A-t biztosít (456W), ha jól láttam.... ennek elégnek kell lennie ide.
2015. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :)
2015. márc. 17. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!