Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új winchester, miért nem...

Új winchester, miért nem kompatibilis?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettem, egy új vinyót a laptopomba (acer aspire 5610, nem Z hanem simán 5610) korábban egy seagate vinyó volt benne, a BIOS is mindig írta meg a Windows is, hogy baj van vele, mentsek azt cseréljem. Rendeltem egy Toshiba vinyót, ugyan azok a paraméterek, méret, fordulatszám, cache, stb. Egyszer felsimeri a BIOS egyszer nem. Próbáltam BIOS-t cserélni, régebbivel felismeri, de a win teleptő hibát ír a BIOS miatt, hogy ez a partició nem aktivált stb.. A vinyót rendesen particionáltam, formáztam. Nem értem mi a baj?!

2015. márc. 17. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána, mi az az aktív partíció. Egyszerűen félreérted a hibaüzenetet.
2015. márc. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, a partició aktív, a BIOS-ban van valami nem jól beállítva, viszont a baj, hogy a bIOS-ban a vinyóval kapcsolatban semmi több beálltás nincs:( A windows nem telepíthető erre a lemezre. A hardver nem támogatott az operációs rendszer indításához. Legyen biztos benne, hogy számitógép BIOS menüjében az adathordozó aktivált/érvényesített/engedélyezett.
2015. márc. 17. 01:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Első lépésként a "BIOS default loaded"-et ajánlom.

Másik, semmi paramétert nem írtál a HDD-ről.

Az ok, hogy a paraméterek egyeznek, de a tárhely mérete okozhat néha gondot. A 4Tb-nál nagyobb lemezeknél mindenképpen, a kisebbeknél eseti inkompatibilitás lehetséges. Windows alatt az UEFI-vel megbízható az ilyen lemezek kezelése, egyéb esetben zsákbamacska, vagy jó lesz, vagy nem.

2015. márc. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ThodEE GoD ***** válasza:

Nem mindenki számára egyértelmű, de van aki tudja hogy nem 4Tb os vinyóról van szó -.-


BIOSban keress olyan beállítást hogy "On Chip Sata Type" sajnos nem vagyok benne biztos hogy a te biosodban is ez a neve de arról felismerheted hogy ACHI vagy IDE felirat van mögötte, próbáld ki a másik állást, inkább csak az SSDknek van szükségük ACHI ra , mehet a vinyó IDE állásban is.

2015. márc. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a laptop PATA-s (nem SATA, hogy AHCI-t használhassak) Másrészt 250gb-nál nagyobb ATA vinyót sosem készítettek. Ez az én meglátásom szerint az MBR nél lóg. adatok: Toshiba 120GB 5400rpm laptopban nem kell jumperelni. Most egyszer lefutattok egy MBR helyreállítót miniWinXPből meglátjuk, ha nem, akkor megy vissza a vinyó, nem szenvedek vele.
2015. márc. 17. 02:10
 6/9 A kérdező kommentje:
BIOS defaultot csináltam, de rez természetes a BIOS downgrade miatt
2015. márc. 17. 02:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyre jobban gyanítom, hogy a lemezvezérlővel gond lehet, mivel így írod a HDD szinte egyforma, ennek alapértelmezett BIOS alatt megfelelően működnie kéne. Fura laptopod van, az enyém kisebb verziószámú, de már SATA2-es.
2015. márc. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Furcsa, MBR fix, újraparticionálás stb. Most ha belépek a BIOS-ba, f10 újraindít, f12 boot menü akkor megy, viszont első indításra nem. ?!?!?!
2015. márc. 17. 11:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Viszont ha a régi rossz vinyót visszateszem, annál simán bootolja a rossz lemezt:O
2015. márc. 17. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!