Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 256 GB-os SSD-t vegyek vagy 2...

256 GB-os SSD-t vegyek vagy 2 TB-s HDD-t? Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Mennyire lenne hangos a HDD ha azt választanám?Mert ami most van 500 GB-s az nagyon kerreg (5 éves).Nehéz döntenem mert az SSD jóval gyorsabb, viszont a HDD-vel kapnék egy óriási tárhelyet, bár 500 GB helyem most is van, amit majdnem tele is töltök, nehéz kérdés.
2015. márc. 15. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz a kérdés. Nagyobb tárhelyet szeretnél vagy gyorsabb boot időt. Ezek között kell választani.
2015. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
SSD-t csak HDD _mellé_ vennék.
2015. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem a 10 éves vinyó sem kerreg. Ha tényleg kihasználod a tárhelyet és nem csak minden szart (fölösleges dolgokat) tárolsz rajta, akkor inkább HDD. De ha tényleg gyorsabb gépet akarsz, akkor SSD.
2015. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

3 lehetőség van. SSD Hybrid HDD vagy HDD

SSD: Villámgyors, drága, kicsi

SSHD: Lassabb mint az SSD gyorsabb mint egy HDD nagy tárhely, drágább mint egy sima HDD

HDD: Tetűlassú, Töredezik, nagy tárhely, olcsóbb


Tehát ezek vannak. én vagy SSD+HDD vagy SSHD-t vennék. jelenleg mind 3-al rendelkezem. és az SSD és az SSHD is nagyon korrekt cucc

2015. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gumball82 válasza:
65%

Egyszer minden merevlemez tönkremegy a sima hdd-k pedig gyorsabban.

így nemszámít , hogy 2TB-os mert az a 2TB egy az egyben fog tönkremenni egyszer.

Az ssd azért az hosszabb élettartamú és hasznosabb a mindennapokban.


2TB-ot meg nagyobbat csak a hülyék vesznek.

Inkább több kicsit vegyél ha lehet mondjuk egy 1TB-osat meg egy 500GB-osat.

Mert ugye logikus,hogyha elszáll az egyik akkor még mindig maradt egy jó merevlemezed.

Arról már nem is beszélve,hogy ha több kis vinyón vannak a dolgaid akkor nem vesztesz el mindenedet ha tönkremegy, mert ha egy 2TB-os elszáll akkor buktad úgy kb. az egész életedet.

Mert annyi adatot még átmásolni is sokáig tart nemhogy beszerezni újra.


Nekem pl. vannak tartalék vinyóim amiket sosem használok csak rámásoltam mindenemet hogyha majd egyszer tönkremegy az amit most használok akkor azt csak becsattintom és kész is :)

Erre a célra akár egy használt is jó


De szerintem most vegyél egy kisebb SSD-t meg mellé mondjuk egy 500 GB-os HDD-t.

2015. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vagy ha már a kevesebb HDD és nagyobb tárhely játszik akkor HD sentinel valósidejű futtatása minimum ajánlott. én már el sem tudnám enélkül képzelni a gépemet.

Nálam mondjuk így van

SSD: Rendszer+driverek

SSHD: Játékok+programok

HDD: Tárhely

+ Onedrive, Gdrive, Dropbox. amire az elengedhetetlen dolgok mondjuk fényképek kerülnek biztonsági mentésként. valamint mind a 2 meghajtón van mentésem róla biztos ami biztos. :)

2015. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Ha ennyire aggódsz az adatok biztonsága miatt, akkor köss RAID1-be 2 vinyót.
2015. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
128gb ssd es 1tb wd winyó
2015. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!