Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes western digital black...

Érdemes western digital black hdd-t venni, vagy elég a blue is?

Figyelt kérdés
Nekem most egy western digital black 500gb s hdd van a gépemben ,egész jól szuperál,de lehet kéne egy új gondolkodtam 500gb s ben de lehet akkor már inkább 1tb s kéne.Nos a black csak gyorsaságban jobb a blue nél,vagy másban is jobb?
2015. márc. 11. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hangosabb is sajnos. Én igazából csalódtam benne, ma már kritikusabb feladatokra lassabb, kifejezetten adattárolásra fejlesztett vinyót vennék, de te tudod mit akarsz. Az asztali HDD piacon már nincs olyan nagy különbség az adat és rendszer vinyók sebességében, lehet észre sem vennéd.
2015. márc. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is csalódtam benne.


500GB Green mellé vettem,de használat közben szinte semmi gyorsulást nem éreztem,cserébe jó hangos.


Inkább eladtam,és vettem egy halk HDD-t és egy SSD-t.

2015. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt most a blackra értitek?Úgy értsem nyugodztan meg vehetném a bluet?
2015. márc. 12. 00:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Tárolnék a hdd-n ,meg játékok lennének rá telepítve.
2015. márc. 12. 00:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz a WD-hez, akkor adattárolásra Red, rendszernek meg maradhat a Black (bár igazából tökmindegy).
2015. márc. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendszernek ssd-m van.Mert te milyen más márkát ajánlanál?
2015. márc. 12. 01:34
 7/8 A kérdező kommentje:
A green ről hallottam rosszakat,a red azt mondták az raidben jó,és azt mondták a black gyors de hangos is a blue halkabb kicsit lasabb de nem nagyon érezni a különbséget.Viszont a purple azaz lila az mire lett tervezve?
2015. márc. 12. 01:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Purple alapvetően biztonsági kamerás rendszerek képfelvételeinek rögzítésére és tárolására lett kitalálva - magyarán folyamatos írásra és magas biztonsági szintre. Igazából az is ugyanúgy jó adattárolásra, mint a Red (amit igaz, hogy RAID-re optimalizáltak, de RAID olyan helyekre kell, ahol fontos az adatbiztonság, nemdebár? :) ) De akármit is veszel, valamilyen szintű redundancia mindenképp javasolt, mert ha egyszer beadja a kulcsot valamelyik vinyó vagy akárcsak keletkezik egy nagyobb adag bad sector, a rajta lévő családi képeket és privát adatokat soha senki vissza nem állítja. Amúgy én a Hitachi 5K4 RPM-s vinyóiban találtam meg az ideális HDD-t: halk, de mégsem olvas nagyon lassan (egy darabig rendszervinyónak is használtam), megbízható és nincs teletömve mindenféle plusz funkcióval, ami elromolohat (pl. Intellipower). Jelenleg HGST és Toshiba néven is forgalmaznak ilyen vinyókat, utána kell nézni melyik mit takar. A Seagatenek is van pár jobb szériája, de a legrosszabb vinyókat is ők gyártják, tehát velük vigyázni kell.
2015. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!