Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szaggatnak a játékok az...

Miért szaggatnak a játékok az Nvidia videokártyámmal?

Figyelt kérdés

Régóta vissza térő problémám volt, hogy egy idő után elkezdett szaggatni minden játék (nem szaggatott egy folytában, csak 1-2 mp-re belassul a kép). Már régen játszottam, nem foglalkoztam vele, most probáltam játszani kicsit (CS:GO) és megint szembesültem a problémával, de észre vettem valami furcsát (a gépem adatai Lenovo G580, Intel pentimum B960, Nvidia Geforce 635M, és egy integrált gpu, 8GB RAM), hogy ha integráltra van állítva, hogy azt használja akkor csak szimplán kevés az fps-em de nem szaggat be. Egyébként mindig probléma volt a melegedés már próbáltam pasztázást is de nem segített CPU 80C fok körül van játék közben, az nvidia pedig 90-92C... Pasztázás sem segített por szinte nem is volt benne, akkor nem értem miért melegszik ennyire és, hogy ha integrálton van miért nem szaggat.


Valakinek esetleg van valamilyen tippje?


2015. márc. 3. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, túlmelegszik a cucc, a laptopok nem játékra valók. Az integrált nem termel annyi hőt mint a dedikált így nem melegszik fel anynira viszont simán csak lassú.
2015. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a túlmelegéd miatt van a lassulás.
2015. márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de ez a játék nem egy nagy valami, haverom szarabb gépe simán bírja a másiknak tök ugyan ez van és sokkal keményebb játékokkal nem melegszik neki ennyire. Mit lehetne vele még kezdeni, hogy ne melegedjen ha az ujra pasztázás nem segített? Laptop hűtőt is probáltam de nem használt.
2015. márc. 3. 20:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem asztaliban volt hasonló gond, de ott nem melegedett csak 55 fokra a vga aztán elkezdett eszméletlenül szaggatni, nem is jött helyre, csak ha újraindítottam. Vettem bele másik új vga-t, szintén. Vettem másik alaplapot, megszűnt a gond.


Próbáld tesztelni mondjuk aida64-el.


A hűtő jól és szorosan illeszkedik a procira/vga-ra? Vékony paszta kell csak, a mikro karcok miatt és szoros illeszkedés.


Csodálkozom, hogy ennyire melegszik. Esetleg próbáld kicsit asztalon kiemelni, hogy könnyen szellőzzön alulról. Végső esetben egy laptop hűtőt neki alulról, ha az sem segít, szerintem alaplap gond lesz.


Amit a gép tud, azt le kell adnia, még ha 80 fokon is, gyári megoldásokkal.

2015. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szinte mindig megvan emelve kicsit, laptop hűtőt probáltam alá de semmi változás. Köszi a választ :)
2015. márc. 3. 21:14
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Esetleg próbálj FPS limitet beállítani, hátha akkor nem melegszik annyira:

[link]

2015. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!