Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell stabil pc-t építeni?

Hogyan kell stabil pc-t építeni?

Figyelt kérdés

Mik azok a lényeges dolgok amikre oda kell figyelni?

Gépet szeretnék építeni, de nem akarok kókány munkát végezni. Meg ez amúgy is hasznos infó a számomra. :)


2015. márc. 2. 10:34
 1/5 Tengor ***** válasza:
Megbízható alkatrészekből kell építeni és olyanra tervezni, hogy alapkiszerelésben elérje a kívánt teljesítményt, ne kelljen húzni az alkatrészeket.
2015. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad spórolni semmin. Ha látsz pl egy 500w-os tápot 20000-ért és egy másikat 5000-ért akkor gondolhatod hogy valami különbség van. Ha meglátsz egy alkatrészt amit jónak találsz, előbb olvass róla teszteket, esetleg válassz ki több féle neked tetsző alkatrészt (pl 3 féle processzort) és hasonlítsd össze teljesítményben, ár/érték arányba, nézd meg mások milyen véleménnyel vannak róla stb. Ha nagyjából tökéletes munkát akarsz végezni az sok idő lesz. Nagyon sok.. Nekem majdnem egy évembe telt napi kb 2 órányi teszt olvasgatás, hasonlítgatás volt. A legtöbbet az amd/intel és amd/nvidia kérdésben gondolkoztam, ez több hónapot is igénybe vett, és miután kiválasztottam melyik gyártó a szimpatikusabb még a házon belüli modelleket is össze kellett hasonlítanom.. De megérte. Már 4 embert ismerek aki ugyan olyan gépet rakott össze mint az enyém mert ár/teljesítmény arányba nem tud jobbat. Szóval sok idő de meg lehet csinálni a stabil és hosszú ideig kitartó pc-t.
2015. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fúrd fel a falra, úgy tuti nem billeg!
2015. márc. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, legalábbis egy részüket. De én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy milyen adatokat kell figyelembevenni és azoknak, hogyan kell viszonyolniuk egymáshoz.

Mármint (pl) a proci órajeleihez miként érdemes a ramok, vga sebességét belőni, valamint hogyan kell mindenhez lapot választani, vagy fordítva.

2015. márc. 3. 03:06
 5/5 Tengor ***** válasza:

Ennek a stabilitáshoz nincs köze. Ez inkább összeállítás kérdése.

A legegyszerűbb ha megmondod mi a keret és összeállítanak egy gépet neked a kollégák.

2015. márc. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!