Van értelmme vezérelni a ventillátorokat?
Szerintem van
-ugye amikor nem végzel megterhelő számítási feladatokat a géppel (internetezel, filmet nézel) akkor a gép alapjáraton jár nem a teljes terhelésen. Ha nem terhelődik a proci/videokártya akkor minek menjenek a ventik teljes fordulaton? Van olyan venti (elég sok ) ami a maximális fordulatszámán elég hangos. De alapjáraton nem kell maximális fordulatszámon járatni, így csendesebb a gép. Persza a cél az, hogy ha később nekilátsz valami megterhelő feladatnak (játék, konvertálás) ami megterheli/beindítja a procid/GPU-d frekvenciáját akkor a nagyobb munka/melegedés hatására a venti gyorsuljon.
De ezen funkciók beállítását egy átlagos alaplap BIOS-ában meg lehet csinálni, felesleges külön előlapi vezérlőt ezért venni...
A házhűtés port is jócskán tud behúzni. Igazán értelme akkor van, ha az alaplap intézi, tehát a párévesnél régebbi deszkákon csak a szoftveres megoldások maradnak, amik ha netán egy full befagyás komoly cpuhasználattal indul, és nem jut szóhoz a szabályzóprogi, marad a venti lassú, és még esetleg a processzor se nagyon throttlingol (például mert AMD és nem érdekli a gyártót az ilyesmi), akkor frankó túlmelegedés lehet belőle.
De még az ügyes, alaplapi szabályzás is igazán akkor jó, ha a minimális fordulatszám valami egészen elviselhetően halkra van emelve, és mindig cserélődik a levegő a házban, meg persze ha a hdd-k, a ramok, az alaplap melegedősebb pontjai egytől-egyig tisztán belekerülnek az áramlatba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!