Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig milyen jatekokra?

Ez a konfig milyen jatekokra?

Figyelt kérdés

Amd fx 8320

8gb ddr3-1866mhz HyperX Fury Black

Msi radeon r9 280 oc 3gb ddr5

fsp raider s 550w 80 plus silver

szerintetek ez milyen konfig jatekokra lesz elg fps jatekoknal ilyen konfiggal?



2015. márc. 1. 10:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
3%

Felejtsük már el ezt a hülyeséget,hogy kihalt platform,meg fejleszthetetlen stb stb.


LGA1150-el is ugyanott van.

Ha 97-es lapot vesz,akkor abba majd bele tudja rakni a Broadwell-t,de az is maximum akkor opció,ha most vesz egy i3-t,majd később Broadwell i5-re cseréli.


2016-ban jön az AMD Zen valamint az Intel Skylake,onnantól pedig mind a Vishera/Kaveri meg az LGA1150 is a múlté lesz.


Egyedül rajtad áll,hogy most mit veszel,ugyanis egyikkel sem jársz rosszabbul,mint a másikkal.


Az alaplap meg nincs beleheggesztve a gépbe,ergo fejlesztéskor azt is nyugodtan el lehet adni,a processzorral együtt.

2015. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Tehát azt mondod érdemesebb olyan platformba befektetni ahol nincs erősebb proci és mikor fejleszteni kell akkor el kell még adni az alaplapot is ahelyett, hogy csak a procitól válna meg. Az új intel processzorok nem a proci teljesítményre gyúrnak már inkább hanem az IGP-re és nem lesz nagy előrelépés ilyen téren.
2015. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

lássuk az fx hátrányait:

2x annyiba kerül az alaplap, venni kell új hűtést, meleg és ha lenne rá lehetősége a paksi atomerőművet is elfogyasztaná reggelire,1 szálon szörnyen gyenge, a 8 mag valójában csak 4 a modulos felépítés miatt,játékokban nem kihasználható a "8" mag,instabilabb fps(átlagban elég rossz és sokszor leugrik 30 alá is)


előnyei: lehet húzni ameddig csak kedved tartja,olcsóbb mint az intel(bár a drága táp,hűtő és a villanyszámla után már nem biztos..),renderben és olyan alkalmazásokban ami kihasználja az erelyét durva teljesítményt tud kihozni..


mivel a kérdező játékra szeretne gépet sokkal jobban megfelelne neki az i5 és abba ha egyszer kevés lesz neki (kb 3 évig én nem hiszem hogy baj lenne vele de talán még tovább is) akkor is fog még találni i7-et ehhez a foglalathoz.. am3+ ban jelenleg csak a 9-el kezdődő procik vannak amik már most megbuktak és csak különleges esetben veszik az emberek bár nem tudom mit tervez az amd de az fx után semmit nem várok tőlük az egész szériában kb csak a 6300 ami jó proci

2015. márc. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
6300 ast is vehetek ezert kertem a velemenyeteket
2015. márc. 1. 13:24
 15/24 anonim ***** válasza:

kedves utolsó kezdjük már ott, hogy mennyivel drágább az alaplap egy fx alá 3-4 ezer forinttal? Intel processzor mennyivel drágább mint az fx, csak nem 2x annyi az ára?

És nem tud kétszer akkora teljesítményt az i7-es procid.

Ha renderelni akarsz akkor vegyél nyugodtan intelt rohadt drágán, de ha játékra kell a gép és nem akarsz videót vágni, meg renderelni akkor inkább vegyem az ember fx procit, mert játékokban fele annyi árért hozza ugyanazt a teljesítményt. egyébként is ha utána néznél az i7-es proci tdp-je 130 watt az fx procié 125 watt. akkor melyik eszik sokat?

2015. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kérdező ha 8320-at veszel az sokáig ki fog szolgálni, de a 6300 is elegendő lesz egy jó darabig. Fps-el nem lesz bajod. De ha sok pénzed van a gépre akkor vehetsz intelt mint ahogy itt sokan javasolták.Én a mostani gépemet azért épitettem amd cuccokkal, mert hozza egy i3 szintjét(sőt gyorsabbnak is érzem) a jelenlegi formájában és spóroltam rajta 30-40 ezret.
2015. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

amiről én beszéltem az az i5 volt.. az i7et fejlesztés szempontjából hoztam fel.. ha a legolcsóbb cuccokkal nézzük akkor:


ASRock H81M-VG4 R2.0 11 962 Ft

Core i5-4460 52 687 Ft

hűtőt nem kell cserélni...

teljes ár:64.649Ft



AMD FX 8320 41 650 Ft

Hyper 212 EVO 9 450 Ft

Asrock 970 Pro3 R2.0 17 175 Ft (bár csak 4+1 fázisú de alapórajelen talán kicsit húzva elmenne vele)

teljes ár:68.275Ft


azért megjegyzem hogy az i5-el példálóztam aminek a tdp-je 84 W..

én nem vagyok amd hater nekem is egy régi amd proci ül az egyik gépemben de vannak komoly szempontok amik az i5 mellett állnak

2015. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
de amugy ha 6300 vennek akkor amd r9 280 nal jobb vidikarit vennek es ami megmarad penz vidikarira forditom egy r9 280x vagy r9 290 nemtom meg megnezem az arakat
2015. márc. 1. 15:59
 19/24 anonim ***** válasza:
viszont szerintem az kérdéses hogy a fx6300 az r9 280 nál erősebb kártyákkal elbánik-e ennek olvass kicsit utána
2015. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 hozsoltika67 ***** válasza:
2015. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!