Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Reklamszemetes kérdése:

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Asszony szeretne egy új laptopot az alábbi dolgokra:

online filmeket nézni, letölteni, fb-zni, képeket vágni/szerkeszteni (nem PS). Néztem neki egy belépőszintű, 90e Fts celeronos procis gépet de (elvileg) nálam jobban értő ismerősöm nem ajánlotta mert h lassú lesz x idő múlva... Asztali gépek világában valamennyire elvagyok de ez a millió mobil proci, meg egyéb humbug sok nekem.


Tényleg szükséges egy alsó-középkategóriás proci a fenti dolgokra" vagy bőven megfelelne egy belépő is?



2015. febr. 26. 00:39
 1/7 anonim ***** válasza:

filmezni, fb, apróbb képmanipulációkra bőven elég egy 80as gép is. Az már más kérdés, hogy én nem adnám olyan laptop alá, amiben nincsen egy normális processzor, vagy egy olcsóbb dedikált videokártya, de amire a feleségednek kell, arra a nagyon olcsó verziók is megteszik.


Esetleg elgondolkozhatna egy nagyobb kijelzőjű tableten, lehet jobban megérné neki.

2015. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A képszerkesztés valami paint szintű dolog?:) Ha igen, akkor a fent írt dolgokra nem kell túl erős proci. Viszont a 90k-s laptopok egyszerűen gagyik.

Szerintem ez a legolcsóbb, amit érdemes megvenni:

[link]

Ez se egy nagy durranás, de azért nem fog szétesni, és nagyon jól működő garancia van rá.

2015. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
90k-ból már simán találni olyan gépet ami ezekre tökéletesen alkalmas. Ennél többet költeni ilyen felhasználás mellett fölösleges és pazarlás, 150k-nál sincsennek még komolyabb gépek és azok is belassulnak pár éven belül de ezzel nem lehet mit csinálni a notebookok meg ez hatványozottan igaz hogy hamar elavulnak.
2015. febr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen célra hasonló árú AMD alapú gépet vennék. Ezeknél számít igazán a magok száma, és ilyen célra ezek az AMD APU-k nagyon jók, multimédiában is alázzák az intel GPU-jait.
2015. febr. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Laptopnál sosem csak a hardvert kell nézni. Fontos az anyagminőség, a hűtés, a billentyűzet, kijelző minősége. 90-ért nem kapsz normális gépet, legolcsóbban 125 körül a Fujitsu A544-et kapod, 150 körül meg a HP Probook 450-et. Ez alatt ne vegyél gépet, mert a fejedhez vágja az asszony.
2015. febr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jav: Probook 455. A 450 kicsit drágább.
2015. febr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 27. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!