Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van nekem egy Acer Travelmate...

Holee kérdése:

Van nekem egy Acer Travelmate 5520G típusú nem mai laptopom. Ér-e valamit a hűtés hatékonysága szempontjából, ha a laptop hűtőventilátora előtt lévő műanyag rácsos részt kivágom és mondjuk apró fémrácsot rakok elé vagy szabadon hagyom?

Figyelt kérdés
Mellesleg egy alap 3 ventilátoros műanyag laptophűtőn csücsül a gép, hogy ne közvetlenül az asztalon legyen. Kb. negyedévente szétszedem és kitakarítom a bordát és a ventilátort, ha szükséges újra is pasztázom. A hűtőventilátor a gép bal felső sarkában alulról szív.

2015. febr. 24. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Felesleges szétbarmolni, semmit nem nyersz vele.
2015. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a beáramló levegő útjából minden akadályt eltakarítasz, akkor nyilvánvalóan javul a légáramlás, viszont ugyanazzal a lendülettel a beáramló por útjából is eltakarítod az akadályt, amivel lehet hogy több kárt csinálsz, mint amennyi hasznod lesz belőle.
2015. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Maga a laptop nem ér túl sokat, fillérekért tudnám eladni csak. Ha nekifognék, megpróbálnám igényesen megcsinálni, nem szétbarkácsolni. Csak amúgy is AMD proci van benne, ami alapból nem túl hűvös és néha játszani is szoktam rajta, gondoltam ezzel nyerhetnék pár fokot, ha megkönnyítem a levegő áthaladását a hűtőrendszeren.
2015. febr. 25. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!