Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzort vegyek?

Milyen processzort vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tudom régi, elavult dolgok ezek de nem vagyok biztos a dologban.

Tehát az alaplap leírásában annyi van hogy Pentium D.

Akkor abba tehetek Dual Core, illetve Core2Duo processzort is?

Köszönöm előre is.


2015. febr. 23. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem.

A Pentium D az Pentium D. A Core 2 meg a Core 2 duo/quad.

Egyértelműen jobb választás valameik core arcihitektúrás CPU. Mivel ezek kevésbé melegszenek és sokkal gyorsabbak. Úgyhogy alaplap csere is kell. A core processzorok lassabb óra jel és kevesebb cahe mellett is jóval nagyobb teljesítményt adnak le. Ha nem akarsz lapot venni, akkor Pentium D ből max 930-at vegyél. A feletti példányok csak pénz kidobások. Mondjuk nem mintha manapság egy Core 2 nem lenne az.

2015. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ de a nagy keresgetésbe találtam egy oldalt ott ezt írják:


LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Duo / Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D, supporting Quad Core Kentsfield processors


Akkor csak csak??

És még a 4 magosat is kezeli?

2015. febr. 23. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Tanulj meg kérdést feltenni! Ha azt kérdezed, hogy milyen processzort lehet az alaplapodra tenni, akkor az első, hogy leírod az alaplapod pontos típusát, és nem pedig gondolatolvasó válaszolókra számítasz, vagy általános, neked nem biztos, hogy hasznos válaszokra. Sőt, lehet eleve meg sem születik a kérdésed, ha google-ben rákeresel az alaplapodhoz tartozó kompatibilitási listára.
2015. febr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem csak eddig olyan oldalt találtam ahol csak a pentium d és a celeron d volt irva. akkor feltettem a kérdést és most találtam ezt az infot.
2015. febr. 23. 15:05
 5/11 anonim ***** válasza:
De még mindig nincsen kompatibilitási listád (attól, hogy támogatja a core 2-es procikat a lapod, még nem biztos, hogy mindegyiket), akkor tudnának neked mások segíteni, ha hajlandó lennél leírni az alaplapod típusát.
2015. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Add meg az alaplapod pontos típusát, mert az oké, hogy a Pentium D-től a Core 2 Extreme-ig támogatja az alaplap, de megfelelő BIOS verzió nélkül semmit sem fogsz elérni vele.
2015. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mond meg melyik gyártó ASUS, ASrock, Kutyafüle, Macska farka, Sajtos káposzta vagy micsoda, és a típust is.
2015. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elnézést.

Asrock 775i65G R2.0

Tudom tudom nem mai gyerek de nem gépezek sokat meló melett.

köszönöm.

2015. febr. 23. 17:11
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezek közül válogathatsz, csak nézd meg hogy megfelelő-e a BIOS verzió.

2015. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi.

és azt hogy nézem meg?

2015. febr. 23. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!