Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik befolyásolják legfőképpen...

Mik befolyásolják legfőképpen a hardver árakat?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék a gépembe egy ssd-t, már jó néhány hónapja figyelem több helyen az árakat itthon és világszinten is. És azt vettem észre, hogy nagyon ingadozó az áruk.

[link]

Hogy gyorsabb legyen az op. rendszerem ezt az ssd-t néztem ki, jó paraméterei vannak és msata csatija van ami nekem jól jön. Egyébként másik oldalakon olcsóbban is hozzájutni. December elején 19 ezer is volt. De amint látjátok a grafikonon is elég nagy mozgást ír le az ára. Mi okozza ezt az ingadozást és mi az amiből következtetni tudnék előre, hogy esni fog az ára vagy nőni?


2015. febr. 20. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Erősödött a dollár és (mivel Magyarország jobban teljesít) gyengült a forint.

Ez a két körülmény elég is.

2015. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze első! Olyannyira gyengült a forint, hogy egy hónapja 323 ft.-ot adtak egy EUROért, tegnap pedig már csak 303 ft.-ot kaptam érte az OTP től. Ha nem tudsz valamiről, inkább ne szólj bele.

A hardverek árát nagyon sok minden befojásolja. Szállítás, az importőrök, dollár, EURO, és még sok minden más.

2015. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Legalább butaságokat ne beszélj! Az alkatrészek Kínából jönnek, DOLLÁR alapú elszámoláson.

Jelenleg 270ft egy dollár. [link]

Tavaly december 1.: 245

Tavaly december 31: 259

Tavaly június 1: 222

Tavaly június 31: 227

Tavaly január 1: 217


Üdv!

2015. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!