Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát és alaplap...

Milyen videókártyát és alaplapot vehetnék?

Figyelt kérdés

Na, rakom össze az új gépem, vagy tíz év után már ideje volt korszerűsítenem. Játszani is játszok ritkán, de főleg 3d modellezés, textúrafestés a "szakterületem".

Van 16 giga ramom, egy 4790k-s procim, jól szellőző ház, 650w-os táp(kicsit sok, de 5 év garancia van rá, akkoriban már lehet, hogy kelleni fog ennyi, ha idővel fejlesztek..), egy kis 120 gigás ssd meg egy tera hdd.


Na, az első kérdésem, hogy milyen lapra pakoljak..? Erre NAGYON maximum 65.000-et szánnék. Z-s kéne, nem véletlen vettem K-s procit, a későbbiekben ha veszek egy komolyabb hűtést rá, akkor majd húznám.


A másik kérdésem: VGA. Használtam venném, valahol a 970 és a 290x környékén. Néztem még a 780Ti-t, de GPU alapú rendert nem használok, így a rengeteg cuda mag nem lényeges számomra. Erre kábé az eddigi laptopom árát szánnám, úgy 100ezret. (ahogy hallottam grafikus körökben, a tapasztalatok alapján az nvidia driverek naprakészebbek, ami a munkában számomra fontos.. ugyanakkor csendesebbek, amit megintcsak szeretek. Viszont mivel koleszban használom, ezért jelenleg nem érdekel a fogyasztás - ez és az az ár szól az amd mellett)


Na, még egy extra kérdés, mert a házat még nem vettem meg igazából: Ezt néztem ki:


[link]


Nem tetszik, hogy műanyagpeckek tartják a hdd-t, jobban örülnék, ha valami komolyabb, fém csavaros rendszer lenne.:) Lényeges, hogy olyan kell, ahol alul van a táp. Erre max 25000-et szánnék, ha ezen az áron belül tudtok jobbat, szívesen veszem az ajánlásokat.


Üdv és köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 18. 20:17
 1/5 BlodDrunk ***** válasza:

Alaplap:Asus Z97 SABERTOOTH MARK 2 alaplap 45k

VGA:EVGA GTX970 superclocked v valmilyen R9 290x tök mind1 majd jönnek háborogni,hogy szar a GTX970stb de inkább olvass utána ennek,én azt venném.


Ház:Amit kinéztél az is nagyon jó minöségü ház.

Amik ajánlottak még:

Fractal design core 2500,3000

InWin dragon slayer

Zalman Z11,Z9,Z5

Cooler Master N széria

Enermas Ostrog

Corsair R széria

2015. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Igen, olvasgatok, meg már elég sok kártyának utánaolvastam így is, de zavaros, nem értek annyira a hardverekhez.


AMD-Nvidia zavargást nem kérek, köszönöm.:D

2015. febr. 18. 20:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem rossz az R9 290x :) Én is csak ajánlani tudom :) Alaplap.. hát én mondok egyet de szerintem az gyengusz ide :) Asrock H97 Pro4
2015. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Házat nem ajánlok, nem is szeretem ha mások ajánlanak, találd meg te azt amelyik tetszik külsőre, majd ha az bejön akkor megnézed a szellőzését, hogy megfelelő-e, ha az is jó, akkor nézed a méreteket, hogy minden el fog-e férni.

VGA-nak, hát ha a fogyasztás nem lényeg, akkor 290X, de alig 5-10% különbség van közte és a 970-en között.

Alaplapnak meg ASUS Z97-A, MSI Z97-G43 (a drágábbik fajta), Gigabyte GA-Z97X-SOC, ASrock Z97 Extreme 4, én ezek közül választanék, de inkább a Gigabyte-ot tenném alá.

2015. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
UI.: GTX970-en is bármilyen játék elfut FHD-ban max grafikán :)
2015. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!