Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi/PC beállítási problémák:...

Wifi/PC beállítási problémák: a gépem "levágja" a netet. Mit és hol állítsak át?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném az elején leszögezni, hogy felhasználói szinten értek csak ezekhez az eszközökhöz.

Egy Tp-Link routerről van szó. A lényeg, hogy 3 laptop és 2 okos telefon venné igénybe a wifi-t. Ez működött is egészen addig, ameddig az új laptoppal be nem állítottam a lakásba (Asus N56J, Windows 8). Amikor a géppel szeretnék felcsatlakozni, akkor pár pillanatig van jel, majd megszűnik, és egyik eszközre sem érkezik jel, beáll korlátozott kapcsolatra.

Próbáltam már fix IP-vel; állítottam be másik csatornát; áramtalanítottam a mikrót, hátha az zavar be, de az eredmény ugyan az lett. Itt szeretném megjegyezni, hogy a régi laptoppal nem volt ilyen gondunk. (Torrentezést is bírta a régiről, szerintem ez most sem lehet gond, mert ha leállítom a torrenteket akkor is ugyan ez a helyzet.)

Hónapok óta az a megoldás, hogy a lakáson keresztül van húzva a LAN kábel, de ez egy részről kezd baleset veszélyessé válni, másrészről kényelmetlen, stb... viszont csak így tudnak a többiek is érvényesülni wifi téren.

Bármilyen segítséget, tippet hálásan köszönök! :)



2015. febr. 16. 19:50
 1/3 peterr80 ***** válasza:
ÍRTAD, HOGY 3 LAPTOP ÉS KÉT TELÓ MEGY WIFIRŐL. Próbáltad esetleg egyenként is? Nem lehet hogy a router a tp link egyszerre nagy terhelést kap? Persze csak ötletelgetek én is nincs konkrét megoldásom. Elösször a sávválasztásra gondoltam de azt már próbáltad. Esetleg telóra le lehet tölteni alkalmazást ami megmutatja hogy meik sáv van leterhelve az adott környéken. ( nálam ez volt a gond ) a háztömbben szinte mindenki a 6-os csatornát használja. Ez elég nagy káoszt okoz.
2015. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves peterr80!

Köszönöm a válaszod! Igen volt már úgy is próbálva, hogy CSAK saját laptopról szerettem volna netezni, és ugyan ez történt. Ahogy azt írtam a kérdésnél, vitte szépen a 3 laptopot (+ telefonokat) ameddig nem cseréltem le az enyémet. Ezért nem hiszem hogy jobban le lenne terhelve, és ezért gondolom, hogy beállítással van a gond. Viszont máshol nem csinálja ezt a gépem, ezért is vagyok tanácstalan. Se "közteres" wifikkel, se másik egyszerű "otthoni" wifivel nincs gondom, csak az itthonival.

A sávokat pedig már igen, végig próbáltam, sikertelenül. :)

2015. febr. 17. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Router csere, vagy olcsóbb megoldás egy USB wifi vevő a laptopba, a beépített wifit pedig ki kell kapcsolni. Máshol mehet a beépített wifi, de otthon használd az USB vevőt.
2015. febr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!