Processzor választás?
Általános, optimális használatra manapság egy i3 nem erős. Ahogy a programok hardverigényei fejlődnek, úgy a gépnek is minimális szinten fejlődnie kell. Általános használatra meg az i3 ki fog tartani egy darabig.
Én AMD-t nem vennék, mert az Intel-ben jobban megbízok.
A 4GB RAM elég, bár az pont olyan határeset, hogy 32-bites rendszert nem érdemes telepíteni rá, 64-biteshez meg kevés lesz a RAM. Szóval én inkább 6-8GB RAM-ot javasolnék, és ahogy mondták előttem: SSD. Az sokat tud dobni a teljesítményen.
-nyugodtan vehetsz i3-at de 1150-est. A legolcsóbbat. Van benne általános célra használható integrált videovezérlő.
-de ha nem játszol a gépen, pont neked találták ki az AMD APU processzorait amikben szintén van integrált videovezérlő. Igaz ezek sem rendelkeznek saját memóriával, de ha veszel 8GB rendszer ramot, beállítasz 1GB-ot vga-nak akkor is marad 7GB
-valamint ajánlok még egy ssd-t rendszerpartíciónak, programoknak. Nagyot tud dobni az op rendszer, programok megnyitási, futási idején.
Az AMD procikkal sincs gond, de egy intel 1150 platform tovább fejleszthető. 30K körül szvsz egy FX-6300 proci sem rossz, általános célra és többszálú munkára egész jól megdolgozik az áráért, de legalább 20k hozzá egy alaplap (ami ráadásul a megrekedt AM3+ platformra épül, igaz ettől még évekig kiszolgálhat sok embert) és még videokártyát is kell venni.
Tehát egyik lehetőség egy Intel 1150-es alaplap egy Pentium procival, amit később i5-re cserélhetsz.
A másik szerintem egyFM2+ alaplap, amibe teszel mondjuk egy A8-7600 vagy egy A10-7700K APU-t (bár sajnos ezek is drágultak a forint gyengülés miatt). Ezek általános célra teljesen jók, okos egységek és viszonylag jól lehet velük játszadozni is dual-chanel memória mellett.
Nekem egy A8-7600 procim van a házimozis gépben és nagyon tetszik. Konfigurálható TDP-vel rendelkezik (45W vagy 65W) és a 4 mag egész kellemesen teper (egy Phenom II X4 955-el pariban van átlagban) és a benne lévő R7 GPU is teszi a dolgát (egy 9500GT-nél kb kétszer erősebb lehet és jobb hardveres video dekódoló/transzkódoló képességekkel bír, plusz a modernebb API-k támogatása is jelen van: directX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle). Igaz ezt még év elején 25k-ért vettem, akkor ennyit nagyon megért sztem.
Persze ha van 45k-d procira, akkor egészítsd még ki egy 1150-es i5-re és maximálisan ki fog szolgálni még sokáig...
eléggé...
amit senki nem említ, hogy egy Core2Duo-ban van 410 millió tranzisztor 45nm-en, míg egy haswell prociban 22nm-en 1,4 billió.
A márkanevek kategóriákra osztják a modelleket egy generáción belül. Celeron<Pentium<i3<i5<i7
Ár/teljesítmény mutatóban szerintem jobb a Pentium mint az i3, ami ugye erősebb, de jóval drágább is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!