Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj? Mi a megoldás?

LiAfFa kérdése:

Mi lehet a baj? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A problémám a következő, a tegnapi nap folyamán rendeltem egy amd radeon r7 250x 1GB gddr5 típusú videokártyát. Amikor kiszereltem a régi videokártyát látván hogy milyen vastag por réteg ült a gephazban hát neki láttam a takaritasnak. Kiszedtem a ramot letorolgettem, processzorrol leszereltem a hűtőt új pasztát kentem rá az alaplapot is szépen letorolgettem és beleszereltem az új videókártyát(jól összekötöttem mindent). Amikor bekapcsoltam a gépet a ventillatorok felporogtek de a monitor ezt írta : nő video input. Megprobaltam másik monitorral amivel szintén ugyan ez volt a probléma. Ezután visszaraktam a régi videokártyát és már azzal sincs kép de ugyanúgy felporognek a ventik.

Alaplap: ecs a75f-m2(PCI-e 2.0)

Processzor: amd a4 3300 2,5GHz

5GHz

Vga: sapphire amd radeon r7 250x 1GB gddr5(PCI-e 3.0)

Ram:2GB Kingston ddr3

Tápegység: Hkc USP5550 550W

Mi lehet a baj? Pls help me fast!!!!



2015. febr. 14. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:

a videókártya ventije is felpörgött?

a biosban nézz körül nem kell e vmit beállítani.

2015. febr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen a videókártya ventillatora is felporog(külön csatlakoztatni kell a tapegyseghez de igen!) nem tudok belepni a biosba se mert egyáltalán nincsen kép
2015. febr. 14. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:

-nézd meg ,hogy ha esetleg az alaplapon levő videokimenetre kötöd a monitort úgy van-e kép?

-Ha van akkor a bios-ban állítsd vissza, hogy a PCI-Express kimenet legyen az elsődleges kimenet.

-ha nincs, akkor bios reset segíthet , ezt kiszerelt videokártyával és alaplapi kimenetre kötött monitorral tedd.

2015. febr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
száraz rongyal töröled le? nem került e rá víz (bármelyik alkatrészre)?
2015. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszodat/válaszotokat holnap reggel ez lesz az első dolgom amit megprobalok és azonnal írok ide hogy jó-e vagy sem. Egyébként a biost resetelni a biosban kell vagy hol?
2015. febr. 14. 23:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Nedves, de nem vizes WC papírokkal töröltem le
2015. febr. 14. 23:14
 7/10 Tengor ***** válasza:

A táptól szabadulj meg! Próbáld ki egy normálissal. Nem a tiéd lenne az első, ami egy "átmozgatás" után egyszer csak nem indul többet.


Komolyan nedves anyaggal törölted le? Ez csak tovább tetézi a bajt.

Biztos mindent jól kötöttél össze? Alaplapba is mindent bedugtál?

2015. febr. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem hogy a régi pasztát töröltem le nedves papírokkal a ramot csak simán egy ecsettel meg lefujtam róla a port aztán vissza is tettem. Egyébként a táp is felpörög.
2015. febr. 15. 08:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Na megprobaltam az alaplapba bedugni a monitor kábelt de ugyanúgy nincsen kép. Szerintetek valami elromolhatott? Ha igen akkor mi?
2015. febr. 15. 09:54
 10/10 anonim ***** válasza:
esetleg az alaplap szerintem názesd meg szervízben
2015. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!