Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek? Egy ilyen...

Mi a véleményetek? Egy ilyen kittet ha vásárolnék, az játékokhoz, megfelelő lenne?

Figyelt kérdés
[link]
2015. febr. 13. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Bőven, az elkövetkezendő ~10 évre.
2015. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. febr. 13. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Játékra 16GB felesleges. Mire meg már tényleg kell ennyi, addigra rég DDR4-es platformok fognak szaladgálni. Szerintem...
2015. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Játékra 16GB felesleges. Mire meg már tényleg kell ennyi, addigra rég DDR4-es platformok fognak szaladgálni."


S játékra mivel jobb a DDR4 mint a DDR3? Költői kérdés...

2015. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy nekem is DDR3-as konfigom van és 3 éve van benne 8GB DDR3 memória. Nem igazán láttam még kihasználva a RAM-t, de igaz, hogy egyes játékoknál már 5GB fölé ment a teljes memória használat. Én már ebbe a 3 éves konfigba nem veszek még 8GB-t, mert 1: nincs rá szükségem, 2: mire szükségem lesz (mondjuk 2 év múlva), addig lecserélem a gépet és majd DDR4-ből veszek 16GB-t. Nem azért, mert a DDR4 miatt jobb lesz, hanem azért mert azok a platformok időtállóbbak lesznek, jobb procikat lehet majd beletenni és a 16GB-os DDR4 moduljaimat majd rakosgathatom még évekig újabb és újabb alaplapokba. Ha meg ez a nem túl távoli jövő, akkor minek 40K-t feleslegesen elkölteni most egy lassan kifutó memória típusra? Költői kérdés.
2015. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Senki nem gondolta, hogy egy játékos gépben most bárkinek is szüksége lenne 16 gigára, de én is megvettem anno 2005 táján az akkori gépembe a 2 giga DDR1 RAM-ot, ami akoriban nagy szónak számított, mert a többség csak 512-1024 MB-re ruházott be, mondván "minek több". S köszöni szépen, a gép időtálló volt, 2010-12 környékén is aktívan használtam még játékokra (most már le van fokozva internetezős és adattároló géppé). Én nem látom, hogy mitől lenne majd időtállób egy DDR4-es gép, hiszen egyenlőre magának a DDR4-nek a jövője is elég homályos - mi a garancia, hogy el fog egyáltalán terjedni, s az őt támogató platformok nem fognak csúfos bukást szenvedni? Lehet, hogy évekig csak megy majd az adok-kapok a különböző szabványok között anélkül, hogy az ember biztonsággal voksolhatna egyik vagy másik mellett.

Szerintem akinek telik 16 giga memóriára, az tud is köré egy csúcs i5/i7-es rendszert szervezni, amit hosszú-hosszú évekig használhat anélkül, hogy gép-cserére vagy fejlesztésre kéne gondolnia. Aki meg akarja, az majd rakosgatja össze-vissza az alaplapok között a memóriáit, míg az ő masinériája vígan túléli a következő generációkat. A 1150-es Intel socket (mert feltételezem abba lesz) elég jóra sikerült, elvileg még a Broadwell processzorok is kijönnek bele, bátran lehet rá építkezni, a jövőre nézve elég biztos pont.

2015. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tény, hogy egyre lassabban avulnak a hardverek, főleg a 2009 utáni években, bár ez az új konzol generációk kiforrása után egy kis időre megint belendülhet, így hozhat még a belátható jövő is érdekességeket. Mondjuk azért egy 2005-ös gép 2010-ben már elég elavult volt. Mondjuk magam példájából kiindulva egy Athlon 64 3000+, 1GB RAM és egy 6600GT már igen kevés lett volna mondjuk egy 2010-es Mafia II, Bad Company 2, Assassin's Creed 2, Mass Effect 2 és egyéb korabeli játékokhoz (vagy akár egy korábbi Crysis vagy egy 2011 elején megjelent Crysis 2 vagy Wither 2-ről már nem is beszélve). És ezen 2GB memória sem segített volna. A 2005-ös gépemhez képest 2010-ben már durva erőművem volt (Phenom II X4, 4GB DDR2, Radeon HD4850).

Van abban is valami amit mondasz, de az én logikám is helytálló. Én rendszeres átépítő/fejlesztő voltam szinte mindig, nem engedtem sosem a gépemet túlzottan elavulni. A DDR generációk meg eddig is jöttek megállíthatatlanul és 4-es is jönni fog (igazából már itt van csak még spéci...az APU egységek IGP felől igényelni fogják a gyorsabb modulokat, így rá fognak mozdulni a gyártók...2016 már a DDR4 lázban fog égni, 2017-ben már roskadni fognak a polcon az erre épülő platformok). Önmagában a DDR4-től persze nem várok csodákat, mint ahogy egyik DDR generáció sem hozott látványos különbségeket, de új platformok építkeztek rájuk.

De majd mindent meglátunk...

2015. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. Egy i5 4670 mellé egy GTX970-e kártyához gondoltam volna, mert jelenleg 8Gb hyperX ramok vannak benne ugyan így 1600Mhz és CL9. Csak azért gondoltam hogy talán 16Gb kéne, mivel a jelenlegi játékok gépigénye már eléri a 8 Gb-ot, és jövőre talán már ez sm lesz elég, lehet hogy 10, vagy 12 gigát kérnek majd, bár én sem gondolnám, hogy a jelenlegi visszaesések miatt, nagyon előre haladnának a gyártók, hisz a a GTA 5 és a Hardline gépigénye is meglepetéseket okozott, hisz jóval kisebb, mint amire sokan számítottak. Köszönöm mindenkinek a válaszát és az észérveket, át fogom gondolni.
2015. febr. 14. 07:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézegesd a memória kihasználtságot! Ha már látod, hogy a játékok túllépik a 7GB teljes kihasználtságot, akkor talán érdemes lehet felkészülni. Szerintem azért, mert odaírják a gépigény ajánlásba az 8GB-t az csak annyit jelent, hogy 4 kevés mér, de azt nem, hogy ki is használja. Bár ki tudja. Én mondjuk a Far Cry 4-t veszem alapul, ahol az ajánlott gépigénybél 8GB-t írnak. Nálam a játék 1080p-ben Very High beállításokkal fut élvezhetően és így én 5,2GB-t láttam kihasználva. Nem hiszem, hogy Ultra beállításokkal ez felmenne 8GB-ig. Már gyanús az is, hogy a minimum gépigénynél 4GB-t kérnek, mert nehéz elképzelni, hogy ha elindul 4-gyel is, akkor ki fog használni nagyobb beállításokon 8-t. Túl nagy difi. Viszont ha jönnek gémek, ahol a minimum ajánlott már 6 vagy 8GB az már tényleg necces lehet és bővítésre sarkallhat. 16GB viszont tényleg jó sok azaz jó sokáig elég lehet és mivel elég jó géped van, talán arra még meg is éri befektetni...ha nem más a nagy RAM többletből csinálsz RAMdisk-t.

Mondjuk kérdéses lehet az árak alakulása is. Szerintem most nem túl olcsók a modulok, de ki tudja ez hogyan változik, mert ha már kifut a DDR3 még drágább lesz, viszont egy esetleges raktár söprés (vagy forint erősödés) hozhat jelentősebb árzuhanást is. Én is 3 éve, amikor erősebb volt a forintunk is és leesett a memóriák ára, akkor 12k-ért vettem a 8GB DDR3-1600 moduljaimat! Ahhoz képest ma majdnem a dupláját kérik érte. Persze 10 éve meg 24k-ért vettem az 1GB DDR-400 memóriámat, ehhez nézve viszont tök olcsó most 20k-ért 8GB...

2015. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!