Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért teljesít alul a nagytelj...

Miért teljesít alul a nagyteljesítményű videókártyám?

Figyelt kérdés
A napokban észrevettem hogy játék közben nvidia geforce gt 635m videókártyával az fps-em lemegy 60-ról, 10-20ra kb. 2 másodpercig. Az integrált intel hd graphics kártyával akadásmentesen futott ugyanaz a játék habár az csak a legkisebb grafikát bírta. Figyeltem az nvidia kártyát játék közben a gpu-z nevű programmal es az ütötte meg a szememet hogy akadás közben a kihasználtság leesik 1%-ra aztán visszaugrik a megszokott 40-50%-ra. A core clock: 475 mhz, a memory clock: 875mhz játék közben. Nem tudom ezek a clock adatok mit jelentenek, de azért leírtam hátha valaki tudja.
2015. febr. 13. 14:41
 1/5 Tengor ***** válasza:
Valószínűleg a kártyát nem tudja kiszolgálni a gép többi része. Elfogy a memória, a CPU-nak mással kell foglalkozni, ilyesmi.
2015. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
6gb ramom van a proci pedig intel pentium dual core 2.2 ghz. És játék közben mindent bezárok ami nem kell.
2015. febr. 13. 14:50
 3/5 Komplikato ***** válasza:

Mondjuk a 635m elég messze van a nagy teljesítménytől, de még közepestől is, de nyilván nem az a baj.

Meg kéne nézni, hogy energia takarékos beállításokon van e a gép, és ha igen, akkor kikapcsolni, mert előfordulhat, hogy akkor lassul be egy egy pillanatra amikor a proci órajelét dobálja oda és vissza. Elvileg külön beállítása van ha aksiról megy és ha töltőről.

2015. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek nem éppen "nagyteljesítményű" a vga,ez a vga,kb. az a pár fokkal jobb mint a mai cpu-k integráltja.

Ahogy leírtad : pentium dualcore 2.2ghz gondolom nem a mai haswell G3xxx széria.

Kezdésnek : a cpu a ludas,így a 6 gb ramot nézve.

De lehet csatlakozási probléma,vagy tápellátási is.

2015. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért irtam nagyteljesítményűt mert a gép is ezt irta habár tudom hogy nem mai darab. Elvileg minden beállítás teljesitménycentrikuson van. Amikor nincs bedugva a töltő akkor az fps-em nem megy feljebb 10-nél. Aksi nélkül is kipróbáltam de akkor is ott vannak a lag spikeok.
2015. febr. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!