Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom a programok...

Balent kérdése:

Hogyan tudom a programok hangjai más és más lejátszóeszközökkel lejátszani Windows 8 alatt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy pl: az én esetemben rá van kötve a gépre egy hangfal és egy másik eszköz egy tv. A tv HDMI-vel van rákötve a gépre és azt használom filmnézésre. Addig eljutottam hogy be tudom állítani a hogy melyik eszközön szóljon a hang.

Az lenne a kérdésem hogy be lehet-e állítani azt hogy pl: a játék hangja a hangszórókon legyen , de a film hangját amit lejátszok azt a tv-n halljam.



2015. febr. 13. 13:02
 1/6 Tengor ***** válasza:

Az adott programtól függ. Az igényesebb játékoknál be lehet állítani az eszköz, a többinél az alapértelmezetten fognak megszólalni.

A lejátszó programoknál szinte biztos, hogy be lehet.

2015. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:

Ha egy hangkeltő van a gépben (pl. integrált HD Audio), akkor azok tudnak olyat, hogy megadhatod egyik program ezeken a kimeneteken, másik meg amazokon küldje ki a hangot. Realteknél mondjuk a saját vezérlőpultjában előbb ezt engedélyezni kell. Többinél nem próbáltam.


Ha viszont van olyan VGA a gépedben amin van hangvezérlő (pl. Radeon HD sorozat), akkor ott máris kapásból van még egy hangkeltő lehetőség, itt akár már három dolgot is ki lehet küldeni egyszerre. Legegyszerűbb ha nem a hangbeállításoknál variálod, hanem a videó lejátszóban belövöd HDMI digitálra a hangot, a többi meg megy szépen analógon vagy a hangkártya digitális kimenetére, ami neked tetszik.

2015. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A Realtek-ben ez hol lehet beállítani amit mondtál?


A másik lehetőség videokártyám Radeon r7 260X nem tudom hogy rendelkezik e hangvezérlővel de sztem nem!

2015. febr. 13. 14:05
 4/6 Komplikato ***** válasza:
A régebbi HD kártyákon volt dedikált Radeon HD Audio (valójában ez is Realtek), az X260 az speciális eset, mert azon már konkrétan egy AMD TrueAudio DSP is van. Tehát igen van benne.
2015. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Komplikato ***** válasza:

A saját beállító panelen van egy "Eszköz speciális beállításai" menü. (Nálam jobb felső sarok.)

Abban van egy ilyen, hogy:


Az első és hátsó kimeneti eszközöket egyszerre két különböző hangforrás lejátszására állítja


Amikor én régen próbáltam, akkor nekem magától kikapcsolta ezt időnként. Meg a szöveg szerint akkor az egyik hang csak sztereo lehet, amelyik előlapi csatlakozón jön ki. De neked ez pont nem számít, mert az X260-on is ki tudod tenni a videó hangját.

2015. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi még egyszer, így már biztos hogy meg tudom oldani a problémát.
2015. febr. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!