Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől irhatja ki ezt a gépem?

Mitől irhatja ki ezt a gépem?

Figyelt kérdés
A gépem bekapcsolása után egy fél másodpercig megjelenik a képernyőn hogy érvénytelen boot.ini fájl, de épphogy csak ellehet olvasni. Mitől lehet? Mondjuk vmeik nap ha jol emlékszem megnyitottam a fájlt, de csak annyi volt. Viszont a rendszer ugyanugy bejön.
2010. febr. 11. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor szokott előfordulni ha egy vírus megpiszkálta a boot.ini fájt, ha nagyon zavar akkor javító telepítést csinálhatsz de ha bejön a rendszer akkor még nincs gond
2010. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vmivel, megpiszkáltad a boot szektor fájljait, vszín ezért sérült a fájl.

megoldás: Telepítő CD be, Javítás.

Így nem törlődnek a dokumentumaid.

Xp -n;

1) bootolni kell a telepítő cd--ről

2) Licenc elfogadása "F8"-al

3) Javítás választása a "J" gombbal

2010. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A Windows XP javító telepítése a Windows XP telepítőlemezéről történő indítással

Megjegyzés: Ha a Windows XP rendszert előtelepítették a számítógépen, az újratelepítéshez a telepítőlemezre lehet szükség. Forduljon a számítógép gyártójához, és győződjön meg arról, hogy rendelkezik a javító telepítéshez szükséges telepítőlemezzel.


Ha a Windows XP rendszer újratelepítéséhez a számítógépet a Windows XP telepítőlemezéről szeretné indítani, kövesse az alábbi lépéseket:

Helyezze be a Windows XP telepítőlemezét a CD- vagy DVD-meghajtóba, majd indítsa újra a számítógépet.

Amikor a képernyőn megjelenik a „CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon meg egy gombot” utasítás, a számítógépnek a Windows XP telepítőlemezéről való indításához nyomjon le egy billentyűt.

A telepítő megjelenő üdvözlőképernyőjén a következő üzenet jelenik meg:

A telepítő e része előkészíti a Microsoft Windows XP operációs rendszert a számítógépen való futtatáshoz: A Windows XP telepítéséhez nyomja le az ENTER billentyűt. A Windows XP telepített példányának helyreállító konzolon való javításához nyomja le a J billentyűt. A telepítőből való kilépéshez nyomja le az F3 billentyűt.

Nyomja le az ENTER billentyűt a Windows XP operációs rendszer telepítéséhez.

A Windows XP Licencszerződés képernyőn nyomja le az F8 billentyűt a szerződés elfogadásához.

Győződjön meg arról, hogy a mezőben az aktuális Windows XP-példány van kijelölve, majd nyomja le a J billentyűt a Windows XP rendszer javításához.

Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat a Windows XP újratelepítéséhez. Előfordulhat, hogy a javítás után újból aktiválnia kell a Windows XP rendszert. A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:

310064 ( [link] ) Telepítés során fellépő problémák megoldása Windows 98 vagy Windows Millennium Edition rendszerről Windows XP rendszerre történő frissítéskor

Ha sikeresen befejezte az újratelepítést, gratulálunk.

cikk: [link]

2010. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na bebootoltattam az xp lemezt de nekem nem jelez olyat hogy J betűvel javitás, mondjuk teljesen mmásfajta xpm van. Viszont van egy olyan mód hogy maradjon ép a jelenlegi fájlrendszer. Ez mit jelenthet? Nem mertem arra menni nehogy letöröljön mindent vagy vmi. A másik meg h kiirja az elején ezt a boot.ini üzenetet ettől a későbbiekben nem lesz probléma a gépemmel?
2010. febr. 11. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak origi lemezzel tudsz javító telepítést csinálni, vagy azzal amivel fel lett telepítve.


Az amire te mentél egy teljesen új win instalálás lenne a régi rendszert meghagyva.

2010. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen problémám (miután feltettem egy demo játékot) xp cd-vel javítás, és már ment is egyetlen hibája, hogy a telepített programok-játékok fentmaradnak a gépen, de többségükben nem indul el normálisan (vagy sehogy) és még a programeltávolítóval sem törölhető. úgyhogy mindent saját kezűleg kellett törölnöm és újratenni :S
2010. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!