Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépnek?

Mi lehet a baja a gépnek?

Figyelt kérdés
Adott egy régebbi konfig, E4400, ASRock 4CoreDual-VSTA, 2gb DDRI ram, 500-as WD BLUE, és egy 500W-os Coolermaster Elite táp. A táp és a hdd újak, 1 hete lettek véve. Az a hibajelenség, hogy random lefagy a gép teljesen, se numlockra, se semmire nem reagál. Frissítettem biost, újrahúztam a gépet, memtest86-tal leellenőriztem a ramokat, nem talált hibát. Teljesen random produkálja a hibát, most egy pár napig nem volt, de ma este megint. Valakinek valami ötlete esetleg, vagy látott már ilyet?

2015. febr. 11. 01:07
 1/7 Komplikato ***** válasza:
Ezer oka lehet. Alapból ilyenkor vagy a alaplap VRM része körül haldoklik valami, vagy a táp. Mivel jó tápod van és új is, elég valószínűtlen. Amúgy lehet túlmelegedéstől (pl. chipset hűtő beszáradt pasztája, vagy levált bordája), lehet ramhibától vagy rossz HDD adatkábeltől, bár ilyen esetben általában kék halál jön.
2015. febr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
HDD adatkábel új, ugyan a HDD már SATA3-as, de nem hinném, hogy ez lenne a probléma. Chipset hűtésre még nem nem gondoltam. Az még kimaradt, hogy egy Evga G210 van benne, tehát még azt sem lehet mondani, hogy egy erőmű lenne.
2015. febr. 11. 01:29
 3/7 anonim ***** válasza:

A táp és a HDD vásárlás előtt is jelen volt már a hiba? Amúgy az a táp nem igazán nevezhető jónak..

Memtest-et érdemes 8-10 órán keresztül futtatni.

2015. febr. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen előtte, is, bár azt talán érdemes megemlíteni, hogy egy 400-as Codegen volt előtte benne. Általános célra van használva a gép, nem játékra. Ahhoz elég ez a táp.
2015. febr. 11. 02:37
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem alaplapot vizsgáld meg
2015. febr. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt szeretném én is , na de hogy? Arra nincs semmilyen program, hardverem meg nincs hozzá. A kondikat megnézte, épek, de ennyit tudtam tenni.
2015. febr. 11. 02:43
 7/7 BlodDrunk ***** válasza:

Milyen Op-rendszer van gépen?

Én arra tippelnék,hogy valami programot nem bír el,elfogy alóla a Ram,mert valljuk be 2Gb manapság nemsokmindenre elég.Max netezni.

2015. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!