Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor lehet a hibás?

A monitor lehet a hibás?

Figyelt kérdés

2 éve vásároltam egy LG Flatron E2242 fullHD monitort meg egy Sapphire 7750-es videókártyát. Egy idő után el kezdett csíkozódni a monitor és rögtön azt hittem hogy a videokártya az, de hogy meggyőződjek megpróbáltam az integrált kártyával éés ott monden rendben volt, majd visszaraktam a 7750-et és ott sem volt baja. Egy pár nap után viszont megint előjött, majd volt hogy hónapokig semmi baj! Pár héttel ezelőtt sikerült rájönnöm hogy valamiért a monitor kábel miatt volt az egész mert amikor a többi kábeltől valamilyen szinten vezettem el (az asztal tetején nem a háta mögött) eltüntek a csíkok. A múlt héten vettem egy kicsit erősebb videókártyát (Asus R9 270) plusz egy tápot és ott viszont bozonyos játékoknál jön elő ez a csíkozás gond mnint pl.: a cvivilization 5-ben a sötétebb részeknél nagyon jól láthatóak a csíkok és eléggé zavaróak viszont ha világosabb részen vagyok akkor nem látható semmi. A másik játék ahol még tapasztaltam a Just Casue 2 ahol a köztes jelenetekben a sötétebb részeknél be-be villan egy-két csík. Valamelyik nap pedig egy HD film közben jöttek elő csak kereszt irányú csíkok. Kicsit olyan mintha ahogy megeszik a kárty úgy jönne elő a gond, de akkor miért nem mindenhol és miért csak a sötétebb részeknél? Még egy fontos dolog, hogy csak vga kábellel csatlakozik a monitor és azt már kicseréltem de ugyan az a helyzet.

Úgy gondolom, hogy így csak a monitornak lehet baja, szerintetek?



2015. febr. 10. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Heló!

Sajnos csak alap kérdésekkel tudok hozzád fordulni...

1. Videókártya hőfoka mekkora? Pl. miközben játszol!

2. Letörölted az előző videókártya driverét, mielőtt felraktad volna az újat?

3. Minden kábel rendesen rögzül?

4. Nincs túlhúzva a videókártyád?

5. Esetleg más gépen produkálja ezt a monitor?

2015. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Eddig a legmagasabb hőfokot a COD-Ghost közben produkálta ami 56 fok volt, az még nem vészes, de ennél a játknál nem tapasztaltam a hibát.

A csatlakozások jók, minden be van csavarva.

A kártya alap helyzetben van a tweaker-t le is szedtem, de az előző kártyával is csinálta csak annál ha elkzdte akkor folyamatos volt ennél pedig csak ha igénybevétel van.

A gép teljesen újra lett húzva mert új winchester is került bele.

Más gépen nem próbáltam még.

2015. febr. 10. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!