Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3gb ramom van és fél gigás...

3gb ramom van és fél gigás videokártyám, ez elég 64 bites Windows 7-hez?

Figyelt kérdés
Régebbi játékokra kell inkább szóval elég 1 giga is játékok futtatásához. fontos a kérdés mind pénzügyileg és mert a processzorom 64 bites. köszönöm
2015. febr. 8. 22:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
igen, de nem értem miért mondod hogy 32 bites elég, hát nem elég mert 64-es kell :D
2015. febr. 8. 23:22
 12/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell! Persze a 64 bizonyos esetekben picit gyorsabb lehet, de igazán azért váltott a világ 64 bitre, hogy lehessen sok memóriát kezelni. Olyan esetekben mondjuk, hogy kell a 64 bit, ahol a memória mérete meghaladja a 4GB-t. A te esetedben 32 bit is teljesen "kihasználná" a géped, sőt mivel kevesebb öámemóriát is eszik, talán jobb is lenne. Hosszú távra jobb a 64-es ha tervezel memória bővítést. Ennyi
2015. febr. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Oké, köszi
2015. febr. 9. 06:53
 14/29 vatafak ***** válasza:
arról nem is beszélve h mennyit lehet szívni néha a 64-bitessel. már megbántam h azt tettem fel, de mindenesetre 4g rammal sebesség problémám nincs hálistennek...
2015. febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
mondjad csak mi a bajod vele, szívesen elolvasom! :)
2015. febr. 9. 10:44
 16/29 anonim válasza:
#6,8 vok. A 64 bites Windows nem azért van, hogy zabálja a memóriádat, hanem azért mert a 64 bites utasításkészletre van optimalizálva. Ha gondolod tegyél fel 64bites XP-t, (csak angol nyelven elérhető). Mint ahogy linkeltem, "A Windows 7 rendszert a mai többmagos processzorokhoz tervezték. A Windows 7 összes 32 bites verziója akár 32 processzormagot, míg a 64 bites verzió akár 256 processzormagot is támogat." Neked egy fizikai processzorod van, és 2 magos, tehát a 32 bites is elmegy rajta, de a 64 bitest ajánlanám, ld. fentebb.
2015. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A 64 bites XP pont az, amivel voltak anno problémák. Az XP oprendszer családot az Intel már nyugdíjba küldte, frissítések nem jönnek rá.

Mint írtam én is a 64 bit helyenként hozhat gyorsulást (64 bites programoknál, melyek tudnak kamatozni a 64 bit szóhosszúság kezeléséből), de gyakorlatban ez elég harmatos vagyis nem igazán érezhető különbség sem látványban sem sebességben a 32 és a 64 bit verzió között. A 64 bites rendszer azért terjed szükségszerűen, mert sok memóriát képes kezelni. Egy 32 bites oprendszer max 4GB memóriát címezhet (összesen) és egy alkalmazás 2GB-t kérhet magának a rendszertől. 64 bites oprendszer alatt már 4GB memóriát kérhet egy 32 bites alkalmazás (mert ugyen 64 bites rendszerre tehetünk 32 bites alkalmazásokat is, sőt számos alkalmazás a mai napig az....nem hiába van két program files külön a 32 és 64 bites programoknak). Egy 64 bites alkalamazás már sokkal több memóriát igényelhet illetve maguk a 64 bites rendszerek is sokkal többet kezelnek (asztali oprendszer típustól függően 8-tól 512GB-ig). Persze a 64 bit elméleti határa ennél sokkal több 16EB vagyis Exabyte!

Szóval első sorban a nagy memória igény miatt használunk 64 bites rendszert, ami egyébként alapból valamivel több memóriát is eszik, mint a 32 bites társa. A kérdésben lévő gépre lehet rakni 32 vagy 64 bites rendszert is, igazából mindkettő jó és valószínűleg nem sok különbséget látna közöttük (annyi, hogy alapból a 64 bites több RAM-t foglal viszont a Cinebench render tesztje 64 bites módban 8%-kal gyorsabb lesz, ami gyakorlatban azért ez nem jellemző általános használat mellett). A modern 64 bites rendszerekkel amúgy szerintem nincs baj, Én legalábbis problémamentesen használtam már a Vista-t is (a gépemben 8GB RAM van és egy 2GB-os videokártya, így nekem mindenképpen kell a 64 bit...és ez ma már egyre jellemzőbb memória kapacitás).

2015. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
értem. hát ahogy írtam nekem azért szükséges mert 64 bites processzort vettem a gépembe amiről eddig nem is tudtam :) majd most talán jó lesz ha felrakom a 64-es Win. 7-et.
2015. febr. 9. 19:20
 19/29 anonim ***** válasza:
A processzorok már több, mint 10 éve támogatják a x86 utasításkészlet 64 bites kiterjesztését. Elsőként a 2003 szeptemberében bemutatott Athlon 64 (azaz ez már 11,5 évvel ezelőtt) majd ezt a késő Pentium 4 procik is átvették. Az elmúlt 10 évben megjelent asztali processzorok mindegyik 64 bites már és bizony eleinte nem ugrott mindenki 64 bites rendszerekre...a 64 bites rendszerek használata az elmúlt 5 évben lendült fel (akkor kezdett a 4GB rendszermemória terjedni a játékosok körében).
2015. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ui: Próbáld ki, bajod nem lesz belőle...ha eddig 32 bites Win7-t használtál, akkor tedd fel a 64 bites verziót és meglátod, hogy nem látod az általad vizionált különbséget. :)
2015. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!