Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Anno egy éve kb sikeresen...

Anno egy éve kb sikeresen megitatott a laptopommal egy pohár vörösbort az egyik barátom. Szomjas volt szegény. Akkor az hittem kuka. És most?

Figyelt kérdés
Mikor ez megtörtént kikapcsoltam, és hagytam pihenni egy napot. Lehet, hogy ott csesztem el, hogy nem kaptam szét, s nem szárítottam rögtön hajszárítóval. Utólag legalábbis ezt gondolom, de ez egy házibuliban történt, s ott akkor nem úgy gondolkodik az emberfia, mint egyébként. Másnap bekapcsoltam, s a tócspad kivételével minden működött. Megnyugodtam, hiszen egyébként is egérrel használtam. Aztán pár napig nem volt rá szükségem, de amikor elővettem már a kijelző nem ment. A win7 szépen betöltött, hallottam a winyót dolgozni, valamint az üdvözlőhang is felharsant, de képet nem láttam. Külsőmonitor próba, semmi. Aztán írtam ide, többek szerint valszeg videókártya, ami integrált, így lapcsere. Ez egy asus kétmagos, 2 gigaramos, 320-as winyós laptop. Nem foglalkoztam vele, mivel drága a lap, plusz aki belerakja. Ezért maradtam az asztali gépnél. A lényeg. Múlt héten unatkoztam, eszembe jutott, s bekapcsoltam. A hiba nem változott.(win betölt, kijelző sötét.) DE!! Csörgött a telóm, ezért otthagytam bekapcsolva. Kb 10 perc múlva visszamegyek, s van kép, minden műxik, a rég elfeledett fotóimat, is ki tudtam írni. Azóta többször próbáltam, s rájöttem, hogy rendszerfelállás után kb 5perc, s a sötét kijelző teljesen kifehéredik, aztán még kb 2 perc, s csíkozás után bejön a kép, és minden tökéletesen működik. Kérdésem: Ez mitől van? Javítható e alaplap csere nélkül? Mondjuk így is jó lenne, de bekapcs után egy kávét, és egy krémest el kell fogyasztanom, hogy használhassam. Bocsánat, hogy részletes voltam, csak gondoltam így hátha jobban tudtok segíteni. Üdv
2015. febr. 8. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

He egy évig nem hiányzott, most pedig sikeresen lementetted róla amit akartál, akkor szerintem ne szánj rá pénzt.


Ellenben ha van egy csomó szabadidőt, akkor szétszedheted apróra, és kitakaríthatod belőle a dévaj mulatozás nyomait. Esetleg rájössz, hogy mi oxidálódott el a benne maradt víztől. (Mert a bor 83-88 %-a végülis az.)


Izopropil-alkohol szerintem jó erre a célra. (Vletlenül se idd meg, mert nem arra való)

2015. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már abszolút nincs szükséged a laptopra, kikaphatod a vinyót és berakhatod az asztali gépbe.
2015. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

...a YouTubu-n rákeresel, hogy "how to replace+laptopod típusa" és ha szerencséd van pont van fenn hozzá video.

2015. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 +1!

Azt még hozzátenném, hogy mielőtt bármivel nekiesel, áramtalanítsd teljesen (igen, az akkut is vedd ki) legalább fél órával előtte. Na nem a dauert féltem a hajadban, hanem vannak benne töltés tároló alkatrészek amiknek ki kell sülnie. (Különben a takarítással még nagyobb kárt is okozhatsz.) Egyébként hajrá! :) Akár még működhet is...

2015. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!