Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dual Channel meg Tripla...

Dual Channel meg Tripla Channel, meg a többi, most hogy is van?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti.

Nem tudom eldönteni sehogy se, tegyük fel hogy van egy i5-ös proci, ami Dual Chanelt képes kezelni, de mi van akkor ha én olyan alaplapot veszek, amin legyen csak 4 foglalat, RAM-okat kettesével fogja kezelni, tehát hogy 2db Dual Channeles RAM lesz, vagy ilyenkor már nem képes még Dual-ra sem?

És mi van ha esetleg 8 foglalat van az alaplapon, és mindegyikbe rakok RAM-ot?

Még egyszer mondom, ez csak elméleti kérdés!


A válaszokat előre is köszi!



2015. febr. 7. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
dual channel akkor van, ha a ram modulok párban vannak, pl 4 foglalatos alaplapon akkor lesz dual channel, ha 2, vagy 4 modul van berakva
2015. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az oké, hogyha párosával vannak akkor 128 bites sáv.szél.-el bírnak, de mi akkor nem 256 bites szélességgel kellene rendelkezniük, ha már 2-2 van berakva?

Vagy mi van akkor ha már a 8 foglalatost kérdeztem?

2015. febr. 7. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első kérdést nem nagyon értem.


8 foglalatos alaplapon is ugyanaz a séma, 2, 4, 6, vagy 8 modul esetében van dual channel. Be vannak színezve a foglalatok, 4 foglalatos alaplap estén pl piros/kék - piros/kék


2 modulos dual channel esetén mindkét modult a pirosakba, vagy a kékekbe kell helyezni.

2015. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De mi van akkor ha telepakolom mind a 8 slotot?
2015. febr. 7. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a memóriamodulok mind megegyeznek (típus, méret, frekvencia) akkor dual channel, illetve quadriple ha az adott alaplap/processzor támogatja, pl core i7
2015. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ezért kérdeztem, hogy egy i5 az mit kezdene 8db modullal?
2015. febr. 7. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
dual channelben menne, megvannak a párosítások
2015. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!