Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel E8400 hova tovább?

Intel E8400 hova tovább?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen típusú proci a régebbi gépembe amit a párom használ már, egy Gigabyte ds3-p45-ös lappal, ami max DDR2-es memoriát kezel. Nem szeretnék sok pénzt szánni a gép fejlesztésre, de lassan el kell kezdeni, szóval szerintetek melyik Processzor(foglalat) vonalon kellene elindulni, hogy majd tudjam szépen lassan fejleszthetni a gépet? Mivel először alaplap kell(szinte már mindegyik DDR3-mas) így olyan kellene ami kezdeti procival is előrelépés a mostanihoz képest, későbbiekben meg nem költséges a fejlesztgetése. Mi erről a véleményetek?

2015. febr. 7. 14:38
 1/9 A kérdező kommentje:
775-ösbe tudom lenne még a Quad széria de szerintem ár/értékbe azt már nem tartom jónak annyiért már modernebb procikat is lehet kapni ami hasonló és továbbfejleszthető a foglalat révén...
2015. febr. 7. 14:44
 2/9 Lajtai László ***** válasza:

Kérdés az hogy mire szeretnétek használni a gépet. Ha csak netezni illetve multimédiára, akkor egy FM2+ alaplap és egy kezdetbe olcsó kétmagos aztán 4 magos AMD proci kéne.


Ha komolyabb feladatokra akkor 1150 alaplap, és valamelyik GXXX proci, később mehet bele i5 is.


Memóriát mindenképp cserélned kell DDR3-ra.

2015. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen vonalon gondolkodsz. Ha filmnézésre/netezgetésre/kisebb igényű játékokra (pl sims 4) kell gép, akkor bőven elég egy APU is (proci+VGA egyben), ilyen esetben AMD foglalatú FM2/FM2+ lapokat ajánlanék.


Ha később szeretnél venni bele egy ütős videókártyát is (vagy már most is van), akkor az Intel 1150-es lapjai közül nézz ki egyet.


Konkrét összeget nem írtál, így abban nem tudok segíteni.

2015. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Minimálisan játékokra is, szóval nem a legujabb játékok futnának fullHD-ba de most került bele egy R7 250-es kártya szóval APUis esetleg dualgraphicsba lenne még előny. FM2+on gondolkodtam, de ugye nem tudni mennyire életképes, most kijött a kaveri de egy belépő X4-es is intelekhez képest gyenge és azért elkérik az átlagos 20-25 ezret érte.

A másik az intel ága amit írtatok ott kezdetben egy G3220-as utána meg még több pénzbe van egy i5(tudom mert az én gépembe az van) De most hogy régebbi játékokkal játszik szerintem felesleges egy csúcsgép, csak már érzem a 775ös végleteit igaz megjegyzem igen csak jó egy platform ahhoz képest mennyi idős.

2015. febr. 7. 14:56
 5/9 A kérdező kommentje:
kihagytam az i3-at ami megintcsak ár/értékbe nem nagyon éri meg
2015. febr. 7. 14:57
 6/9 A kérdező kommentje:
De pl egy AM1-eseket mennyire fogják fejleszteni, procikat kiadni hozzá mivel az árban egész jó, igaz nem egy teljesítménybajnok de 10 körül már 4 magos a proci, más kérdés hogy egy HT-s 2magos hogy veri el, bár fogyasztásban biztos sehogy
2015. febr. 7. 15:01
 7/9 Lajtai László ***** válasza:
Ha van egy r7 250 akkor javaslom az 1150 alaplapot és egy G-s intel procit. Ár teljesítmény arányban az jön ki a legjobban. És 1150 re biztosan érkeznek még új procik a jövőben. Az más kérdés hogy milyen áron.
2015. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kicsit tisztább képem van már arról merre kellene csak tanakodtam így magamba. Sokat segítettetek!Még egyszer köszönöm! :)
2015. febr. 7. 15:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként egy 2-3 éves 25 ezer Ft környékén vásárolható FM2+-os proci (pl 5800k) újabb játékokat (pl. Battlefield 4 medium környékén HD felbontásban) is egész szépen elvisz 1866/2133mhz-es cl9-es memóriák mellett, így megspórolhatnád a videókari árát +4-5 ezer Ft ellenében (ennyi kb az árkülönbség 1600-2133 Mhz ram közt).
2015. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!