Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom a biosban (UEFI)...

Hogy tudom a biosban (UEFI) beállítani, hogy mennyi ram menjen az APU gpu-jába?

Figyelt kérdés

2015. febr. 6. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kell lennie olyasmi opciónak, hogy shared memory, de az alaplap típusát ismerve pontosabban is le tudjuk írni. Mondjuk túl sokat nem érdemes neki adni, mert nem az határozza meg első sorban a teljesítményt. Én az enyémnek 512MB-t adtam (R7 IGP 384 shader @720MHz) és hotta azt, amit tudnia kell. Fontos viszont, hogy dual chanel memóriáid legyenek, mert a single chanel alaposan megkurtítja a teljesítményt. Ezen felül nem árt ha legalább 1600-as vagy gyorsabb a RAM. Milyen APU-ról is van szó?
2015. febr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A8 7600k az APU

A ram 2X4 gb 2100 mhz

Alaplap ashrock fm2 a75 pro4+

És a játékok miatt tennénk rá 1 gigát, mert a szervizelés során vissza rakták 512mb-ra.

2015. febr. 7. 09:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 7600-os van (K nélkül, nem is tudom, hogy van-e belőle K verzió). Szerintem arra elég 512MB is, Én legalábbis annyit adtam neki és rendesen mennek rajta a játékok (SKyrim fullHD, High/Medium átlag 33 fps). Vagy nálatok érezhető a kevesebb memóira? Csak mert egy HD7790 is megelégszik 1GB memóriával, pedig az vagy 3x erősebb GPU.


Ahogy nézem az UEFI hasonló, mint nálam, de a memória beállítás máshol van. Elvileg az Advanced menü alatt találsz olyat, hogy Share memory. Valószínűleg ez lesz az. De nézzd össze az 512MB-os beállítással, hogy jobban futnak-e a játékok! Szerintem nem nagyon kellene különbséget látni...legalábbis sok esetben. :)

2015. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nézten, de nagyon szaggatnak. Így is vettük észre.
2015. febr. 7. 10:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Érdekes.
2015. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És most 1GB-tal sokkal jobb minden? Milyen játékokkal játszotok? Mondjuk Én nem próbáltam 1GB memóval, mert csak 2x2 van a gépben (ez egy multimédiás kisgép miniITX alaplappal) ezért sem akartam teletömni memóriával. Komolyabb játékra combosabb gépet tartok, de néha kényelmes hátradőlve xbox kontrollerrel nyomni a TV-n valami kis jópofa gémet a 7600-os APU-val is. :)
2015. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
No most sasoltam egyet a The Witcher 2-vel (ez a legnagyobb gépigényű játék a gépen). Mindegy volt neki, hogy 512MB vagy 1GB a videomemória, az fps ugyanannyi volt (1920x1080/medium=15 fps, 1280x720/medium=28fps). Az alacsonyabb gépigényű játékok meg szépen elfutnak 512-vel is.
2015. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó, de a Witcher 2 régi, én az újakkal játszok, mint az Ac 4 stb. Azokhoz kell.
2015. febr. 8. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért a Witcher 2 sem kis gépigényű ez látszik is abból, amit írtam (fullHD felbontáson minimum beállítással is alig több, mint 20 fps). Komolyabb gépigényű játékokhoz meg már nem igazán jó az APU, érdemesebb videokártyában gondolkodni, ha játékosok vagyunk (a nagy gépemben nekem is egy GTX660 van, ami már 2 éves, így lassan cserére érett). Ilyen kisebb játékokhoz viszont remekül használom FullHD-ban is, mint a Brothers, Trine 2, Prince of Persia, Portal 2, Insane 2, King's Bounty, Van Helsing vagy akár a Skyrim. Ennyit tud a cucc. Azért az AC4 minimum gépigénye is HD4870, ami akárhogyis nézzük erősebb mint az R7 IGP (a 4870 átlagosan egy HD7750 szintjét hozza, míg az R7 IGP maximum egy HD7730 szintjén van, de inkább HD6670). Szóval papíron is kevés...ha fut is a játék, akkor erős kompromisszumokkal, amin a sok memória sem segít. Dobj mellé legalább egy R7 250 kártyát azzal menni fog a dual graphics és jóval alkalmasabb lesz komolyabb játékokhoz is (mondjuk úgy sem erőmű kategória, de vállalható).
2015. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És egy XFX r 260X-el?
2015. febr. 8. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!