Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egér ügyben valaki segítene?...

Egér ügyben valaki segítene? Nagyon sok kérdést merült fel bennem most vásárlás előtt.

Figyelt kérdés

Jelenlegi egerem egy Gigabyte GM-M6900 ( [link] ). Nagyon jó egér, nincs vele semmi bajom, de még is úgy érzem, hogy egy kicsit komolyabbra szeretnék váltani. Egészen pontosan, egy ilyet néztem magamnak: [link] . CS:GO-hoz használom a jelenlegi egeremet, de kicsit frusztrál az, hogy az én egerem egy kicsit butítottabb, mint amit eredetileg kinéztem.


Arra lennék kíváncsi, hogyha én jelenleg 3200DPI-n használom az egeremet 1,5-ös játék sensy-n, akkor a másik egérrel 5600DPI-n (pl. 1-es sensy-n) pontosabban tudok majd célozni? Vagy hogy van ez?


Illetve az én mostani optikai egerem mivel rosszabb, mint az lézeresen? Tehát észrevehető különbség van Optikai és Lézeres egér között?


Az a "Válaszidő" / "FPS" micsoda? Az enyém 3600-at tud, míg a másik 12000-et. Miért is jobb a több "FPS" az egérben?


Adatátviteli sebessége 1000 Hz, ami tulajdonképpen miért is jó? Gyorsabban érzékeli a mozgást?


Ezeken kívül még annyi lenne a kérdésem, hogy lényeges különbség van a kettő egér között? Mennyi előnye van az M6980X-nek a M6900-el szemben? Nagyon precízen szeretnék célozni játékban, és az általam kinézett egér segítene ebben?


Válaszokat előre is nagyon köszönöm! A sok kérdésért pedig elnézést, de nem akarom úgy megvenni az egeret, hogy nem is tudom, ez nekem miért is volt most jó?



2015. febr. 2. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

1.Hogy fogod az egeret?Magyarázat:Ha low-seedes(rántasz az egeren) vagy akkor elég a mostani,de megkockáztatom hogy 1 800dpi-s is!

Ha high-seed-es vagy(csak az újbegy ér az egérhez)akkor megértem a választást.

2.Ha gamer egeret akarsz venni akkor SteelSeries egereket nézzél.

3.CS:GO-hoz nem kell Gamer egér.Olyan game-khez kell egér:Ami vagy RPG,vagy FPS(a cs szinte fps se,de én is CS:GO-zok XD!)Fps-ek között a Bf-eknek kell gamer egér.

4.Adatátviteli sebesség:Amikor mozgatod az egeret akkor milyen gyorsan "dolgozza fel" a számítógép az egeret.Ez is másodlagos CS:GO-nál.

5.Válaszidő:Ez nem fontos!

2015. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

High seedes vagyok, nagyrészt. Nagyon lassú egérhez nem tudok hozzászokni, rátenyerelni az egérre pedig csak netezésnél szeretek, játékban ujjhegy! :) Egyébként az egér fogása nagyon kényelmes, azért is gondolkoztam ebben, nem konkrét gyártó váltásban.


A cs fps, de akkor sem látom több értelmét egy több tízezer forintos Razer vagy SteelSeries egérnek. Szerintem a Gigabyte is tudja ugyan azt, bár gondolom nem ok nélkül annyi a SteelSeries egerek ára. Csak akkora költségvetésbe nem akarok belemenni. A mostani egeremet örülök, hogy beszámítják 3.500 forintért, és így csak 6.300 forintot kell ráfizetnem. :)


Köszi a választ, de kíváncsi lennék még pár válaszra. (Megjegyezném, hogy ha valaki tud linkelni MAGYAR(!) egér kalibrálós, magyarázós oldalt, ahol részletesen elmagyarázzák mi hogyan van, mi miért jó, stb, azt szívesen megköszönném!)

2015. febr. 2. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
2015. febr. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] Itt vannak a minőségi egerek :-)
2015. febr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tessék: [link]
2015. febr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Én azt hiszem egy KODIAK cikkben olvastam a dpi-érzékenység kapcsolatáról. Ott az írta KODI, hogy van az abszolút egérérzékenység, ami a dpi és a játékbeli érzékenység szorzata, és, hogy minél nagyobb a rang, ez a szám úgy tolódik az 1 felé. Én is CS:GO-zok és én 1200 dpi-n és 1.43 érzékenységgel játszok. Elég fura volt megszokni, de utána szerintem jobb.( rangrendszer update elött kala 2 voltam, aztán nova 4)

Szerintem a gamer egér fontosabb CS:GO nál, mint pl. CoD-nál vagy Bf-nél. Ha megnéze egy profi meccset ott is ilyen 30.000 Ft-os egerekkel játszanak átlagban, de persze ez ízlés kérdése. Remélem segítettem!

2016. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!