Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érkezni fog idén új Nexus...

Érkezni fog idén új Nexus tablet? Vagy vehetem a 9-est?

Figyelt kérdés

Helló mindenki!


Egyre inkább kezd érdekelni a tablet-ek világa és úgy gondoltam, hogy vennék egyet. Erősen a Google saját táblagépén, a Nexus szérián gondolkozok.


A főbb kritériumok közé tartozik, hogy gyors legyen és időtálló, éppen ezért erős hardverrel rendelkezzen. Ha megveszem, egy 3-4-5 évig ne legyen utána gondom vele, hogy xy programot elfuttassam rajta. Leginkább ágyban online/letöltött film-és sorozatnézős, zenehallgatós, pdf/Office olvasós, Skype-olós, internetezős használatra kellene + néha játszanék is rajta. Apple annyira nem szimpatikus, maradna az Android, ott meg inkább házon belüli fejlesztés érdekelne, ezért esett a választásom a Nexus-ra (amellett, hogy nagyon jókat is olvastam a 7-ről).


Ha minden jól alakul, az idén már vennék is egy készüléket, ha a Nexus-nál maradok, akkor értelemszerűen a 9-est.


Viszont azt nem tudom, hogy a Google is azt csinálja, mint az Apple meg a Samsung, hogy évről évre újabb és újabb modellekről rántják le a leplet? 2013-ban bejelentették a Nexus 7 második generációját, tavaly a 9-et, akkor idén is várható valami? Vagy ezt a Jó Isten se tudja? :D

Csak nem akarom, hogy az legyen, hogy drága pénzért veszek egy tabletet, aztán rá pár hónapra már jön is a bejelentés, hogy itt a Nexus 9 utódja és még jobb, még erősebb, mint elődje. Tudom, hogy ígyis-úgyis amortizálódni fog a tablet-em értéke, akármilyent veszek, csak nem akarok kapásból egy pofára eséssel belevágni ebbe az egészbe.


Bocs, ha rossz kategóriába nyitottam a kérdést vagy elég nagy hülyeséget írtam, még eléggé laikus vagyok ezen a téren. :)


Köszi!


2015. febr. 1. 10:28
 1/1 anonim válasza:

Saját tapasztalataimból kiindulván Nexus téren az a meglátásom hogy az ujabb széria annyival sosem erősebb hogy ár/érték arányban megérje megvenni, ha arra vársz hogy a legjobbat vehesd meg, gyakorlatilag örökké várhatsz.

Egyébként a Nexus termékei az új széria kijövetelekor csökkennek sztem az egyik legkevesebbet.

mikor kijött az uj nexus 6 telefon, az én ötösöm, ára lejjebb ment kb 5-10 ezer forintal, 90-ről.

Ezt nagyjából azóta is tartja.

Sztem vedd meg nyugodtan, nem fogsz vele nyerni ha vársz még. Sajnos arra a kérdésedre hogy fog-e új kijönni nemtudok válaszolni.

2015. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!