Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudja, hogy egy viszony...

Honnan tudja, hogy egy viszonylag régi laptop kompatibilis-e egy Blue-Ray meghajtóval?

Figyelt kérdés

Az Acer Extensa 5620-as laptopomban elromlott a DVD-író, s ha már ilyen régi gépet javítok, akkor is felmerült bennem, hogy blue-ray-t is kezelő meghajtóval cserélem ki.

Amit találtam elfogadható áron az Dell Inspiron 1720 1721 Panasonic DVD±RW Burner/Blu-Ray IDE Drive UJ-110.


De honnan tudjam, hogy működni fog-e?


2015. jan. 28. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogsz is Blu-ray lemezeket olvasni/írni vagy csak azért akarod, hogy modernebb legyen? Mert ahhoz drága mulatság. Amúgy úgy nézem SATA-s már a tied, ellenőrizd, hogy nem-e csak kicsúszott a tokjából a csatlakozó.
2015. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam, hogy egy rakás adat kerülhetne át néhány blu-ray lemezre, DVD-k meg HDD-k helyett
2015. jan. 28. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából én nem vagyok az optikai lemezek ellen, mert archiválásra csudajó, ha az ember meg tudja teremteni a lemezek tárolására a körülményeket. Viszont az optikai meghajtó helyére ugynaúgy vehetsz egy második merevlemezt is (lehet, hogy egy külön tokra van szükség). Ez azért fontos, mert sokkal jobb az ár/méret aránya, mint az optikai meghajtóknak. 1 TB 2,5" vincseszter 13.000 HUF, ugyanez Blu-ray lemezekben 20-25.000 forint. A vinyónak megvan az az előnye, hogy csak berakod és már másolhatod is rá az adatot, míg a Blu-ray lemezeket eggyessével ki kell írni, ami hosszas folyamat. Persze előny a redundancia, ha egy elromlik, attól a többi még lehet, hogy ugyanúgy megtartotta az adatokat
2015. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!