Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja a vinyómnak? Miért...

Mi baja a vinyómnak? Miért nem tud néha olvasni?

Figyelt kérdés

Tehát az a problémám, néha rá jön az 5 perc (ami gyakran tovább tart) és nem akar elindulni, csak vinnyog a merevlemez. (fel-fel pörög) Ilyenkor vagy indulásnál kiírja, hogy nem talál merevlemezt, vagy csak erőlködik, vinnyog, lefagy.

Átdugdozom a kábeleket, néha jó lesz.

Bár most úgy indult el, kihúztam a vinyó tápját, beindítottam a gépet, visszadugtam miután felpörgött, és reset, hogy ne áramtalanítsa.

Van mikor működés közben, megfagy, elkezd vinnyogni, aztá ugyan ez..


Hard Disk Sentinel csupa jót ír róla, 1000+ használat, 100%kondíció stb.. mindenjó.


2015. jan. 28. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne csak rendezgesd a kábeleket, hanem kapard le a tápkábel érintkezőiről az oxidréteget, és ha molex, akkor hajlítással húzd szorosabbra a "csöveket". A vinyó csatlakozójában szintén érdemes az érintkezőt megkapirgálni.


Ha nem segít, tedd át másik gépbe, és nézd meg, hogy ott mit csinál. Ha van multimétered, akkor a feszültségét is érdemes méricskélni, hogy ingadozik-e, amikor vacakol (táp hibára utalhat).

2015. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Osynho ***** válasza:
Mi a pontos konfig, milyen tápegység?
2015. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, nvidia 9600gt, E5700, 2gb ram, a táp tipusát nem tudom most igy, de 500w. Multit szerzek majd, azt megnézem. Csatlakozással sztem nincs baj, nézegettem már.

Most akartam konfigot cserélni, bár tápot azt nem terveztem, meg vinyót se.. :/

2015. jan. 28. 14:58
 4/7 Osynho ***** válasza:
A tápegység a PC alapja. Amennyiben noname és még idősebb is, cserélni kell, új konfigba semmiképpen se tenném be. Nézd majd meg a típusát.
2015. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A táp típusa Colorsit EN60950, 450W

Lehet az, hogy az egyik kábeln ingadozik a feszültség?

Mire hazaértem is megzagyvult, átdugtam a dvd meghajtóét, és egyből elindult. Persze nem rég óta megy így, de eddig jó.

Multival hogy mérjem meg? melyik vezetéken? Két fekete, egy-egy sárga meg piros. Gondolom a fekete a negatív, mérjek a pirosra, meg a mellette levő feketére, aztán a sárgára meg az az melletti feketére? Kb mekkora feszt kell mutatnia? 10-12V?

2015. jan. 28. 20:56
 6/7 Osynho ***** válasza:
Azt a a tápot sürgősen cseréld. Gyakorlatilag mindegy is, hogy mit mérsz rajta, hosszútávon nem egészséges a gépnek egy ilyen minőségű tápegység. A HDD-t meg rövid úton fogja megölni a folyamatosa áramkimaradás, felpörgés, leállás.
2015. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tehát ez a típus alapból sz..?

Rossz márka?


Milyet érdemes akkor vennem?

Használtan érdemes? Mert nem szívesen adnék most 20ezreket egy tápért.

2015. jan. 28. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!