Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fx 6300 elég vagy fx8320 jobb...

Fx 6300 elég vagy fx8320 jobb hosszabb távra gamer pc-be r9 280-as videokártya mellé?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 19:05
 1/3 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Hosszabb távra egyértelmű,hogy az erősebb proci ajánlott.

fx8320

2015. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem FX-em van, de ha játékra kell, akkor inkább i5-öt ajánlok.

Nekem FX 6300 van R9 280 mellett, de ha belefért volna a keretbe, akkor mindenképpen i5-öt vettem volna, de a 6300-al is maximálisan megy vagyok elégedve, főleg így 4,5ghz-n.

Már megfordult pár FX a kezemben, szóval megosztanám a legfontosabb tapasztalatokat:

Alaplapon FX-nél NEM SZABAD spórolni, mert te fogod megszívni. Még egy FX 6300 elmegy egy viszonylag rosszabb tápellátású lapban(Gigabyte 970A-DS3P), de egy 8XXX FX alá már muszáj jó lapot venni(minimum Gigabyte 970A-UD3(P), mert nem fogja bírni az alaplap, és visszaveszi a processzor feszültségét/órajelét.

A gyári hűtő max arra jó, hogy a szomszéd macskát megdobáld vele. Rettenetesen hangos. Egy idő után úgy is idegesíteni fog.

A tuning nem csak egy lehetőség, hanem kb AJÁNLOTT.

Ez az architektúra 4ghz felett érzi jól magát.


Melegedéssel kapcsolatos tapasztalatok:

Sokan mondják, hogy az FX-ek nagyon melegszenek. Tény, és való, hogy van hőtermelésük. DE! egy első szériás Haswell-t is ugyan olyan nehéz hűteni tuningnál, mint egy FX-et, ha nem nehezebb. Egy bizonyos szint fölött kb hűthetetlenek kupaktalanítás nélkül.

Nekem az FX 6300 1,39V-on megy 4,5ghz-t. Egy Thermalright Macho 120 van rajta. 3 óra prime95 után is 65fok volt a legmagasabb hőmérséklet, úgy, hogy a házventik teljesen le voltak szabályozva.

2015. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dj.N4tk0 ***** válasza:

Nekem fx8350-em van.

Csomó tesztet megnéztem és odaveri az i5-öt. ;)

2015. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!