Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy MSI R9 270 2G GAMING...

Ha egy MSI R9 270 2G GAMING hűtését felhúzom az gond?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen karim csak hát kicsit melegszik (68C) ha a hűtés alapon van (18%), de én felhúztam 40%-ra és így a max 56C volt, nem tesz kárt a hűtésben ha felhúzom 40%-ra?

2015. jan. 23. 04:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha hagyod automatán, nem voltak hülyék a tervezők, úgy van az beállítva, hogy egy bizonyos hőmérséklet fölé ne engedje a kártyát.


Amúgy meg semmi baja nem lesz az égvilágon, akár 100-on is pörgetheted, csak kicsit zajos lesz akkor már.


Ha zavar a hőmérséklete lehet jobban jársz ha átszellőzteted jobban a házad, minthogy manuálisan állítod a kártyán a ventit.

2015. jan. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, am ha automatán hagyom akkor max 19-20%-on pörög és akkor is a hőmérséklete 65-68C úgy hogy a gépház oldala nincs felrakva, am a házba egy darab hűtés sincs, majd rakok előlre meg hátra 1-1 12cm-est és akkor jobb lesz remélem.
2015. jan. 23. 06:28
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem asus r7 265 nél 80 c is volt és semmi baja sem volt

egyébként a készítők nem hadják leégni a gpu-t ilyenkor magától feljebb megy a hűtés

2015. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Referencia 290X alapbeáálítása 90 fokon tartja a GPU-t, konkrétan afölé nem engedi melegedni, de addig minden további nélkül...
2015. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tesz kárt a hűtésben, de nem oldja meg a problémát.


Terhelés nélkül is sok 68°C. Terheléssel "még elmegy" kategória.

Ezt a tesztet találtam, ahol a szóban forgó kártya hőmérséklete 26°C-56°C között mozgott (üresjárat-terhelés).

[link]


(Ezeket a teszteket nem mindig házban végzik, hanem próbapadon. Ez jelenthet néhány fok eltérést, de nem ennyit.)

2015. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a kari 18%-os automata hűtésnél 28-68C, 40%-on 25-56C, így azért már jó.
2015. jan. 23. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!