Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik hang nélküli vízhűtés?

Létezik hang nélküli vízhűtés?

Figyelt kérdés

Nézegettem vízhűtéses rendszereket, de csak olyat láttam a netes boltokban, amit ventilátor fúj, hogy hűljön. Olyan nincs, amihez nem kell ventilátor, hanem csendesen hűt? Felőlem lehet hozzá csatlakoztatni egy akkora radiátort is, amivel a szobákat szokták fűteni, csak csendben legyen. Ilyen megoldás létezik egyáltalán? És ne csak a processzort, hanem az összes többi alkatrészt hűtse? Ne legyen ventilátor egyáltalán.

Jó, lehet ez csak az én mániám, de a mostani számítógépemnek olyan hangja van, mint egy sugárhajtóműnek, és már nagyon utálom.



2015. jan. 18. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Halk léghűtés is van.
2015. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron vízhűtés akkor ilyen kell neked:

MagiCool XTREME NOVA 1080!

Szerintem ez még passzívan is megbirkózik egy FX9590-el (már csak azért említem meg ezt, mert ez a proci nem arról híres, hogy ilyen-olyan hűvös)

2015. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából nem ilyen nagyon durva meg erős gépet akarok csúcsra járatni, hanem csak normál felhasználásra síri csendeset.

2015. jan. 18. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább ilyesmit nézegess, ha azt akarod, hogy hangtalan legyen: [link]

Na meg persze fanless táp, SSD (hdd-nek hangja van), ha kell vga, akkor az is passzív hűtésű.

2015. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vízhűtés esetében nem a radiátorra szerelt venti ami hangos, hanem a pumpa ami keringeti a hűtő folyadékot. Ennek a hangjával nem tudsz mit kezdeni. Sok esetben egy nagyméretű torony léghűtő egy ventivel sokkal halkabb, mint egy vizes hűtő még passzív radiátorral is.
2015. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt meg tudjátok mondani, mi is az a torony léghűtő? Hiába kerestem, nem leltem semmi hasznosat.

A torony itt sima házra utal, vagy esetleg egy speciális kialakítású házra? Vagy van ilyen fajta hűtő?

2015. jan. 19. 00:33
 7/7 anonim ***** válasza:

A toronyhűtő csak egy kifejezés a hűtő kialakítására.Egy toronyhűtő így néz ki:


[link]


[link]


ezek peddig nem torony hűtők:


[link]


[link]


előbbieket normál álló házakba, utóbbiakat fekvő, illetve HTPC-be szokás tenni.

2015. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!