Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a számítógép legkevésbé...

Mi a számítógép legkevésbé megbízható komponense?

Figyelt kérdés

És mi a sorrend nagyjából? Esetleg vannak valahol meghibásodási statisztikák komponensenként vagy gyártóként?


Én így gondolom (a legmegbízhatóbbal kezdve):

processzor > memória > SSD > videokártya > tápegység > alaplap > HDD


2015. jan. 18. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez csak gyártótól függ.
2015. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Az esetek döntő többségében a user szokott lenni a gond.
2015. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem SSD mehet a legkönnyebben tönkre.

Utána talán HDD, VGA, RAM, lap, táp (ha minőségi).

Rossz procit még nem láttam, hacsak a hülye gyerek szénné nem feszeli.

2015. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
78%

Alaplap a legesélyesebb gyárihibára illetve másodiknak vga

Jó hardvert pedig rossz gépház és táp teszi tönkre (fentieket és hdd t elsonek)

2015. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tipikusan a tápon sprórolnak, ezért az szémít a legkevésbé megbízhatónak, persze amennyiben egy megbízhatatlan darabról van szó.
2015. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
A felhasználó.
2015. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gyártókat ne keverjük ide. Nyilván úgy igazságos, ha egy átlagos minőségű, középkategóriás gyártót/terméket feltételezünk mindenből.
2015. jan. 21. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a proci nagyon ritkán hibásodik. Igazából nem is sokszor hallottam még róla. Ha igen, akkor általában felhasználó hiba volt (levette a hűtőt, és nem pasztázta újra)

a vga-nal már gyakrabban fordulnak elő hibák. Itt kivenni egy gyártót, mert rossz lehet Asus, MSI, EVGA, Gigabyte stb. Sok vga-nál kijön ez a cicergős hang (új GTX), bár ezek nem számítanak hibának, én mégse mondanám normális működésnek. Ennek az oka, h vkinél jelentkezik, vkinél meg nem.

Memória hiba is elég ritka. Előfordul, de ez tényleg ritka. Figyelni kell nagyon, ha húzza az ember, kb ennyi

HDD-nél is szokott előfordulni hiba, bár ez tapasztalatom szerint gyártó függő. WD-t kevesebbet látok, mint Toshibát.

Alaplap is hibásodik, ezzel mondjuk picit többet találkoztam az elmúlt évben, mint előtte. Nem tudom mi volt az oka. Itt a hibás márkák az AsRock-tól és a Gigától jöttek

2015. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 hozaszolasod elott gyartokat nem is emlitetek

de utanad #8 egybol


persze heskatulyazni tenleg ertelmetlen

de sokszor volt hogy tobb szeriaja is kulonbozo hibakal jott ki egy gyartonak, tehat szeria alapon ha valoban sziria hibarol van szo meg lehet belyegezni az adott gyarto adott szeriajat

ami rosz fenyt vet ra akor is ha kesobb javitanak az a szeriat

igy erdemesebb egy teljesen uj szeria valltas utanit valasztani tole, mar ha arrol nem terjeng ujjabb rossz hir (hat azert ket egymasutani gikszert ritkan kovetnek el...)

2015. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!